زنان: یکشنبه 16 بهمن 1384- 5 فوریه 2006

يك روانپزشك:

اعمال خشونت عليه زنان زمينه‌ساز افسردگي و اضطراب در آنهاست

آموزش مهارتهاي زندگي براي کاهش خشونت‌هاي خانگي ضروريست سرويس: بهداشت و درمان - خانواده 

شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بهداشت و درمان - خانواده

 

افسردگي و اضطراب در زناني که از جانب همسران خود مورد خشونت قرار مي‌گيرند، شيوع فراواني دارد.

دکتر حميد يوسفي روانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشکي ايران، ضمن بيان مطلب فوق افزود: همچنين، زناني که مورد خشونت همسران خود قرار

مي‌گيرند علايم ديگري نظير تپش مداوم قلب، آسم، احساس خفگي، سردردهاي شديد، درد در ناحيه سينه و گردن، نا اميدي، عدم تمرکز، فراموشي، بي خوابي و بي انگيزگي را تجربه مي‌کنند.

وي گفت: زنان مبتلا به افسردگي شديد در اکثر مواقع با افکاري همچون خودکشي، خودسوزي و مرگ دست و پنجه نرم مي کنند.

دکتر يوسفي تصريح کرد: اغلب خشونت‌هاي خانگي با مصرف مواد مخدر و اعتياد همسران رابطه دارد، هر اندازه که افراد مقدار بيشتري از مواد استفاده نمايند ميزان خشونت‌هاي خانگي نيز افزايش مي‌يابد؛ همچنين عواملي نظير بيکاري، مشکلات اقتصادي، اختلافات خانوادگي و ناآگاهي خانواده‌ها در خشونت‌هاي خانگي نقش بسزايي را در اين زمينه ايفا مي‌کند.

وي افزود: حتي در صورتي که خانواده‌ها از تحصيلات و وضعيت اقتصادي بالايي برخوردار باشند، ولي نتوانند با مسائل و مشکلات موجود کنار آمده و آنها را حل و فصل کنند، شکست خورده و قادر به ساماندهي وضع خانواده خود نخواهند بود.

اين روانپزشک به ايسنا گفت: تحقيقات حاکي از آن است ميزان خشونت خانگي با عوامل مختلفي رابطه دارد. هر اندازه تحصيلات افراد کمتر باشد، ميزان اعمال خشونت توسط آنها بيشتر بوده و بر عکس هرچه تحصيلات بالاتر باشد به همان ميزان زوجين بيشتر مراعات حال يكديگر را کرده و کمتر به خشونت متوسل مي‌شوند.

دکتر يوسفي آموزش مهارتهاي زندگي را براي کاهش خشونت‌هاي خانگي ضروري دانست و به ايسنا گفت: آموزش مهارت‌ها به همسران کمک مي‌کند تا بدون خشونت و با آرامش بيشتري به زندگي خود ادامه دهند.

 

 

يك سرطان‌شناس با هشدار نسبت رشد چشمگير سرطان گردن رحم

سرطان گردن رحم تا 85درصد قدرت باروري را كاهش مي‌دهد

انجام مداوم تست پاپ‌اسمير ضروريست سرويس: بهداشت و درمان - خانواده

 شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: بهداشت و درمان - خانواده

 

يك متخصص سرطان‌شناس از انگلستان دليل بروز سرطان گردن رحم را آلودگي به نوعي ويروس، موسوم به «پاپيلوما» اعلام كرد.

دكتر محمود صداقت متخصص سرطان‌شناسي در خصوص سرطان گردن رحم (سرويكس) كه جزء شايع‌ترين بيماري‌هاي مخصوص زنان است، به خبرنگار «بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشكي ايران گفت: متاسفانه درصد شيوع اين سرطان در سال‌هاي اخير به شكل چشم‌گيري افزايش يافته است؛ اين در حاليست كه عفونت با ويروسي موسوم به پاپيلوما مهمترين دليل بروز آن محسوب مي‌شود.

وي ادامه داد: سالانه تنها بيش از يك مليون نفر در انگليس به اين سرطان مبتلا مي‌شوند، كه اين آمار نه تنها نگران كننده است بلكه تهديدي براي قدرت باروري نيز به حساب مي‌آيد، زيرا متعاقب ابتلا به سرطان سرويكس، فرد تا 85 درصد از قدرت باروري خود را از دست مي‌دهد.

دكتر صداقت انجام مداوم تست «پاپ اسمير» را به زنان بالاي 30 سال كه فعاليت جنسي دارند اكيدا توصيه كرد و همچنين يادآور شد: پاپ اسمير تنها آزمايشي است كه مي‌تواند سرطان مذكور را در مراحل ابتدايي تشخيص دهد.

 

اين سرطان‌شناس، سرطان سرويكس را جزء بدخيمي‌هاي قابل درمان دانست و به ايسنا گفت: روابط جنسي كنترل شده و رعايت بهداشت توسط زنان نه تنها احتمال ابتلا به اين سرطان را شديدا كاهش مي‌دهد بلكه از گسترش ويروس پاپيلوما در جامعه نيز جلوگيري مي‌كند.

وي در پايان تصريح كرد: ويروس پاپيلوما از طريق تماس پوستي نيز منتقل مي‌شود و براي انتقال آن نيازي به تماس جنسي نيست.

 

 

 

«كارگران بي‌مزد و اختيار در خانه و مزرعه»

بررسي مهاجرت مردان روستايي و مشكلات زناني كه همه كاره و هيچ كاره‌اند

شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: اجتماعي - زنان

مهاجرت‌هاي روستايي علاوه بر دگرگون‌سازي بعد اقتصادي روستاها، تاثيرات عميقي بر ساختار جمعيتي ـ اجتماعي، زيست‌محيطي و فرهنگي و بويژه جمعيت مونث منطقه مي‌گذارد .در اين شكل از مهاجرت، از آن جايي كه همه مردان مهاجر، همسران خود را در مبدا باقي مي‌گذارند، اگر مهاجرت آنها درازمدت و به مناطق دوردست باشد، تمام خانواده به شدت از آن متاثر مي‌شود كه در اين ميان تاثيرپذيري زنان خانواده به مراتب بيشتر است و شايد پذيرش مسؤوليت سرپرستي خانواده، مديريت فعاليت‌هاي توليدي و مضاعف شدن كارهاي روزمره از مهم‌ترين اثرات آن باشد.

به گزارش خبرنگار «زنان» ايسنا مطالعات نشان داده است در شرايطي كه مردان روستايي محل زندگي خود را براي يافتن كار در شهرهاي بزرگ ترك مي‌كنند و زنان روستايي علاوه بر كارهاي روزمره خود وظايف مردان را در كشاورزي بر عهده مي‌گيرند، تعداد خانواده‌هايي كه زنان، سرپرستي آنها را به عهده مي‌گيرند، افزايش مي‌يابد.

اين خانواده‌ها اگر با كمبود كارگر روبه‌رو شوند، با كمك يكديگر به تبادل كار پرداخته و ساعات بيشتري را به انجام امور مي‌پردازند و در صورت موجود بودن منابع و درآمد كافي به استخدام كارگر روي مي‌آورند. همچنين آنها ممكن است به كاهش وسعت زمين زير كشت پرداخته و يا به فعاليت‌هايي كه نياز كمتري به نيروي كار دارند روي آورند، اين در حاليست كه اين دو روش مي‌تواند تامين غذاي خانواده‌ها را به خطر بيندازد.

دكتر فضيله خاني، استاديار و عضو هيات علمي دانشگاه با اشاره به پيامد مهاجرت انفرادي مردان بر كاركرد زنان در مناطق روستايي تصريح مي‌كند: كم‌سوادي و بي‌سوادي زنان روستايي در مقايسه با مردان، توان و قابليت آنها را در تصميم‌گيري‌ها محدود مي‌كند. همچنين عدم دسترسي به اطلاعات و آموزش‌هاي مهارتي، نبود اعتماد لازم، وجود نگرش‌هاي منفي فرهنگي و دسترسي محدودتر زنان به منابع توليدي از جمله عواملي است كه توانايي زنان را كاهش مي‌دهد.

وي به اين نكته اشاره مي‌كند كه در غياب مردان، زنان ممكن است نياز به اداره مزرعه و اعمال مديريت داشته باشند، اما غالبا تنها از حقوقي به عنوان همسر مهاجر و نه مالك يا سرپرست خانوار برخوردار هستند.

وي با اشاره به وجود سنت و فرهنگ جامعه روستايي مبني بر اختياردار بودن مرد در خانواده مي‌گويد: در چنين خانواده‌هايي مردان مديريت واحد توليدي و منزل را بر عهده داشته و زنان تنها نقش كارگران بي‌مزد را ايفاء مي‌كنند و در خوشبينانه‌ترين حالت در كارهاي منزل قدرت تصميم‌گيري دارند، چرا كه در زمينه تمرين و ممارست در اين امر براي آنها فراهم بوده است.

دكتر فضيله خاني ادامه مي‌دهد: در چنين شرايطي اگر زن به هر عنوان در درازمدت يا كوتاه‌مدت و به هر دليلي سرپرست خود را از دست بدهد، به سرعت قادر به انطباق با شرايط جديد نيست و نه تنها ممكن است مديريت خانه و واحد توليدي مختل شود، بلكه زن نيز دچار احساس خلاء و عدم حمايت مي‌شود.

اين استاديار دانشگاه معتقد است كه اگر چه با مهاجرت‌ مرد نقش سرپرستي خانواده در كوتاه‌مدت به عهده والدين همسر و يا ديگر اعضاي خانواده قرار مي‌گيرد، اما با طولاني شدن اين زمان زن كم‌كم خود را با شرايط تازه انطباق مي‌دهد و تلاش مي‌كند كه مديريت و نقش‌هاي ديگر سرپرستي را خود بر عهده گيرد و بتدريج اعتماد به نفس لازم را در اين زمينه بدست آورد.

دكتر فضيله خاني با اشاره به مطالعات صورت گرفته مي‌افزايد: وجود افراد سالخورده از جمله والدين همسر، در زمان مهاجرت مرد هم از نظر كمك در انجام امور منزل و مزرعه و هم از نظر روحي براي زن يك حمايت محسوب و موجب تسهيل در گذار و پذيرش وضع موجود تا انطباق كامل مي‌شود.

به گفته وي اطلاعات بدست آمده همچنين نشان مي‌دهد زناني كه در انجام امور واحد توليدي از پشتيباني ديگران برخوردار بودند كمتر از سختي كار اظهار نارضايتي مي‌كردند. از سوي ديگر مطالعات نشان مي‌دهد از آنجايي كه مهاجران غالبا فاقد مهارتند و قادر به جذب در شغل‌هاي تخصصي نيستند، مهمترين مكان جذب‌كننده آنها بخش ساختمان و خدمات بوده است و با توجه به اين كه آهنگ رشد مهاجرت روستا به شهر در كشور ما بسيار سريع‌تر از قدرت جذب بازار كار در مناطق شهري است اين مراكز به سرعت اشباع مي‌شود و مهاجران بعدي ناگزير به شغل‌هاي كاذب، ناپايدار و موقت روي مي‌آورند. بنابراين چون اين قبيل مشاغل درآمدي ثابت و قابل توجه براي مهاجران فراهم نمي‌كند فرد مهاجر نه تنها قادر به انتقال خانواده از روستا به شهر نيست بلكه بعضا درآمدي ناچيز را روانه روستا مي‌كند كه اين مساله خود در كاهش تعداد مراجعات به خانواده تاثيري بسزا دارد.

عضو هيات علمي دانشگاه، با اشاره به ارتباط ميان روزهاي حضور همسر در خانه و نوع شغل او مي‌گويد: كشاورزان و كارگران كشاورزي نسبت به كساني كه داراي شغل‌هاي ديگري هستند، حضور بيشتري دارند. بنابراين نوع شغل مهاجران بر ميزان حضورشان در خانواده تاثير مي‌گذارد، به گونه‌اي كه هر اندازه ميزان حضور مرد در خانه بيشتر باشد، پيامد مهاجرت وي بر ساختار خانواده و همسر وي كمتر خواهد بود و مهاجراني كه داراي شغل اداري و دولتي هستند، محدوديت بيشتري در مراجعه به خانه يا بودن در كنار خانواده دارند.

به گزارش ايسنا وي خاطرنشان مي‌كند: از سوي ديگر هر اندازه درآمد خانواده بيشتر باشد و مرد در شهر، پايگاه اقتصادي ـ اجتماعي بهتري كسب كند، احتمال خروج زن از بازار كار روستايي بيشتر مي‌شود كه با تثبيت پايگاه شغلي مرد در شهر، امكان پيوستن خانواده به مرد مهاجر يا به عبارتي مهاجرت‌هاي خانوادگي افزايش مي‌يابد.

دكتر فضيله خاني ادامه مي‌دهد: هرچه سال‌هاي مهاجرت مردان بيشتر شده، حجم كارهاي مربوط به امور توليدي زنان نيز افزايش يافته است، عدم درگيري مردان در امور خانه و كارهاي خانگي سبب شده كه غيبت مردان تاثير چنداني بر حجم كار زنان در امور خانگي نداشته باشد. بنابراين حجم زياد اين كارها براي زنان فشاري دو چندان وارد مي‌كند كه بهره‌وري اراضي كشاورزي را نيز كاهش مي‌دهد.

اين استاديار دانشگاه معتقد است كه اگر چه غيبت مردان خانوار بر افزايش نقش مديريت زنان تاثير مي‌گذارد اما اختيار و قدرت تصميم‌گيري به طور كامل به زنان واگذار نمي‌شود كه اين امر تحت تاثير فرهنگ حاكم بر روستا رخ مي‌دهد.

 

نشست همگرايي زنان برگزار شد تهران،خبرگزاري جمهوري اسلامي

خبرگزاری جمهوری اسلامی

شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

نشست همگرايي دست اندركاران حوزه امور زنان و دفتر امور بانوان وزارت كشور،امروز شنبه با حضور"فرشته ساساني"،مديركل دفتر امور بانوان و نمايندگاني از مركز امور بانوان ساير نهادهاي دولتي،در وزارت كشور برگزارشد.

در اين نشست كه با محوريت ارزيابي وضعيت كنوني زنان، چالش‌هاي پيش رو و راهكارهاي برخورد با اين چالش‌ها برگزار شد، نمايندگان ارگانهاي مختلف دولتي به بحث و تبادل و نظر در اين زمينه پرداختند

"مهري سويزي"،مديركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش و مشاور وزير،با بررسي مسايل پيش روي زنان، گفت: در سالهاي گذشته مسايل زنان همواره در كشاكش افراط و تفريط بوده و از اعتدال فاصله گرفته است.

وي راه برون رفت از اين چالش‌ها را در گروه نگاه اعتدالي به زن ايراني و تعامل خردمندانه بين بعد شخصيتي ،خانوادگي و اجتماعي زن عنوان كرد.

درخشنده نماينده بهزيستي در اين نشست نيز چالش فرهنگي و اقتصادي را عمده چالش‌هاي پيش روي زنان عنوان كرد كه بايد مد نظر برنامه ريزان امور زنان قرار گيرد.

وي افزود: امروز آسيب‌هاي اجتماعي ما نسبت به كشورهاي غير مسلمان كمتر است، اما بايد به گونه‌اي عمل كنيم كه اين آسيب‌ها به حداقل برسد.

"سهيلا صادقي" رييس مركز مطالعات و تحقيقات دانشگاه تهران نيز چالش هاي پيش روي زنان را ناشي از تعارض نقش‌هاي آنان در جامعه عنوان كرد.

وي افزود: در بسياري از حوزه‌ها سياست زدگي مشاهده مي‌شود و درمسايل زنان سياست زدگي، قشر زدگي و عاميانه‌انگاري بيش از هرجاي ديگر مشاهده مي شود.

به اعتقاد صادقي،حل مشكلات زنان نيازمند نگاه كارشناسي به مسايل زنان و فاصله گرفتن از شعار و برنامه‌ريزي براساس واقعيت‌هاي جامعه است.

وي افزود: الگوهاي غربي حلال مشكلات ما نخواهد بود، بايد به الگوهاي بومي را در پيش گيريم.

ترسيم وضعيت مطلوب جامعه ديني و تعريف مطلوب اجتماعي، فاصله گرفتن از الگوهاي غربي و بازنگري در الگوهاي موجود،خروج از انفعال و رسيدن به يك مدل سيستمي در مسايل زنان،خروج ازنگاه هماوردطلبي با مردان، يافتن حلقه مفقوده بين سياستگزاران و مجريان مسايل زنان، نگاه به زن براساس آموزه‌هاي ديني از ديگر راهكارهايي بود كه دراين نشست براي برون رفت از چالش‌هاي موجود پيش روي زنان ايراني مطرح شد.

 

زنان تنها 10 درصد حقوق مردان را دريافت مي‌كنند

شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

خبرگزاري فارس: عضو هيئت رئيسه شوراي فرهنگي _ اجتماعي زنان گفت: زنان يك سوم نيروي كار را در جهان تشكيل مي‌دهند كه تنها 10 درصد حقوق مردان را دريافت مي‌كنند    

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، مهري سويزي عصر امروز در اولين نشست همگرايي دست‌اندركاران حوزه امور زنان كه به همت دفتر امور بانوان وزارت كشور و با حضور عده زيادي از بانوان فعال در عرصه زنان در تالار اجتماعات شهيد رجايي وزارت كشور برگزار شد با اعلام اين مطلب، افزود: جهان و استكبار تنها به ماهيت اقتصادي و سياسي و در يك كلام سوء استفاده ابزاري از زنان بسنده كرده و به هيچ ‌عنوان انديشه‌اش از مطرح كردن حقوق بشر در خصوص زنان، اجراي واقعي حقوق بشر نبوده است و تنها قصد منحرف كردن ذهن زنان از مسائل اصلي موجود در اين حوزه و جلب توجه آنان به حوزه‌هاي ديگر را دارد.

وي ادامه داد: امروزه جهان با دو رويكرد سياسي و اقتصادي در خصوص زنان سخن مي‌گويد اما اين گفتمان در قالب حقوق بشر بوده و تنها ويترين زيبا از زن را به نمايش گذاشته‌اند.

سويزي گفت: اگر بخواهيم وضعيت امور زنان جهان را ترسيم كنيم بايد بگوييم جمعيت زنان بي‌سواد 5/1 برابر نسبت به مردان است. از سويي پايين بودن دستمزد زنان نسبت به مردان نه تنها چهره زنان جهان را به چهره‌اي زشت وخشن تبديل كرده است بلكه از زندگي آنان تنها سختي و رنج را نشان مي‌دهد.

وي با اعلام اينكه زنان نسبت به مردان عمري طولاني‌تر دارند، گفت: اين عمر طولاني زنان نسبت به مردان نه تنها براي زنان مناسب نيست بلكه زندگي طولاني آنان با درد و رنج بيشتر است يعني مي توان در يك كلام گفت زنان عمري طولاني با درد و رنجي طولاني از زندگي را تجربه مي‌كنند.

عضو هيئت رئيسه شوراي فرهنگي _ اجتماعي زنان تصريح كرد: به نظر مي‌رسد وظيفه همگاني ما به عنوان دست‌اندركاران حوزه زنان اين است كه جايگاه اجتماعي زنان را مورد كنكاش قرار دهيم و بهبود شرايط زنان را نسبت به هر كاري ارجح بدانيم تا شاهد پيشرفت باشيم.

وي با اعلام اينكه در كشور ما پيشرفت‌هاي قابل توجهي نسبت به گذشته در حوزه زنان صورت گرفته است، گفت: با تمام اين پيشرفت‌ها ما هنوز هم بايد براي بهبود وضع زنان قدم برداريم.

 

 

آسیبهای فیزیکی و روحی پرستاران بخشهای روانی را تهدید می کند

خبرگزاری مهر

شنبه  15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه آسیبهای فیزیکی ، پرستاران شاغل در بخشهای روانی بیمارستانها را تهدید می کند ، تصریح کرد: در بسیاری مواقع بیمار روانی پرستاران را مورد حمله فیزیکی قرار می دهد.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر افزود: مشکلات روحی بیماران بستری در بخش اعصاب و روان مراکز بهداشتی و درمانی کشور به تدریج به پرستاران شاغل در این بخشها نیز منتقل شده و باعث افسردگی پرستاران می شود.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه تعداد بیماران روانی موجود در کشور بسیار زیاد است اما به علت کمبود تختهای بخش روانی بیمارستانها ، فقط تعداد کمی از بیماران روانی که دچار مشکل حاد هستند در بیمارستانها بستری می شوند.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه تعداد فعلی تختهای روانی موجود در کشور جوابگوی تعداد زیاد بیماران روانی نیست ، گفت: به علت کمبود تختهای روانی در بیمارستانها ، بسیاری از بیماران روانی در جامعه رها شده اند. چون فقط در صورتی که بیماری آنها حاد شود بستری می شوند.

وی تصریح کرد: از آنجا که بخش روانی بیمارستانها بر اساس طرح خودگردانی بیمارستانها موجب ایجاد درآمدزایی برای بیمارستان نمی شود ، لذا این بخش مانند بخش جراحی بیمارستان به علت عدم ایجاد درآمدزایی مورد توجه قرار نمی گیرد.

معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری گفت: با وجود مواجهه پرستاران بخش روانی با مشکلات زیاد ، میزان کارانه پرستاران این بخش به علت عدم درآمدزایی بسیار ناچیز است که این موضوع انگیزه فعالیت در این بخش را کاهش می دهد. چرا که ضمن مشکلات موجود در این بخش ، پرستاران بخش روانی از هیچ امتیازی نیز برخوردار نیستند.

 

 

 

قاتل زنان ، اتهام خود را نپذيرفت

همشهری

شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

  

 

آسوشيتدپرس: مزرعه داري كه متهم به بيش از ۳۰ فقره قتل زنان در طول دو دهه گذشته در ونكوور است روز گذشته همزمان با تشكيل اولين جلسه دادگاه تمامي اتهامات خود را انكار كرده و ادعا كرد كه هرگز قتلي مرتكب نشده است.

پليس اين ايالت ؛ روبرت پيكتون ۵۶ ساله را در ماه فوريه سال ۲۰۰۶ بازداشت كرده و در آن زمان اعلام كرد كه وي در بيش از ۶۰ پرونده مربوط به قتل عام زنان خياباني مظنون شماره يك پرونده است. در جلسه روز گذشته ، متهم با كمال خونسردي در دادگاه حاضر شده و در حالي كه قاضي دادگاه اتهامات وي را براي ثبت در پرونده مي خواند تنها لبخند تمسخر آميزي بر لب داشته و در نهايت زماني كه از وي پرسيده شد ، آيا اتهامات خوانده شده را قبول داري ، تنها در پاسخ گفت: خير. من هرگز جرمي مرتكب نشده ام.پيش از بازداشت روبرت در مزرعه اي در حوالي ونكوور به پرورش خوك پرداخته و دادستان وي را متهم كرده بود كه زنان خياباني مفقود شده در طول دو دهه گذشته را ربوده و سپس اجساد آنها را نابود كرده است. وكيل مدافع متهم نيز در دادگاه اتهامات وارده بر موكلش را بي اساس خوانده و اين در حالي است كه به گفته دادستان پرونده، مدارك مستدلي در اين زمينه در اختيار دادگاه است كه حتي بدون اعتراف متهم نيز وي محاكمه و به مجازات اعمال خود خواهد رسيد.

 

 

 هفتاد سال حبس براي ظالمترين مادر

همشهری

 شنبه 15 بهمن 1384- 4 فوریه 2006

آسوشيتدپرس : دادگاه عالي پطرزبورگ روز گذشته مادري را كه دختر ۷ ساله خود را هر روز با قلاب سگش مورد ضرب و شتم شديد قرار داده ، دستان وي را در حالي كه با آب مرطوب شده بودند در مايكروفر مي سوزانده و به جاي دادن مواد خوراكي به وي غذاي حيوانات را مي داده است به تحمل ۲۵ تا ۷۰ سال حبس محكوم كرد. دبرا ليبرمن ۵۲ ساله روز گذشته از سوي دادستاني با چهار مورد ضرب و شتم و يك مورد ايجاد حريق عمدي براي از بين بردن دخترش روبه رو شد. به گفته دادستان پرونده ، دبرا در روز حادثه ، دخترش را در حالي كه تنها يك زير پيراهني بر تن داشته و كاملا خيس بود در انباري زنداني كرده و سپس انبار را به آتش كشيده بود كه دختر وي به كمك همسايگان از سوختن در آتش نجات يافت.دادستان پرونده درزمان قرائت اين اتهام متهم در اين خصوص گفت : درست است كه به قرباني در طول اين حادثه صدمه اي وارد نشده است اما حقيقت اين است كه وي هرگز در تمام طول عمرش آن روز و لحظات آن را فراموش نخواهد كرد. در حقيقت در آن روز روح وي در درون شعله هاي نفرت مادرش سوخته و به آرامي مدفون شده است. قرباني كه اكنون ۹ سال سن دارد در حال حاضر با پدرش در ايالت ديگري زندگي مي كند. وكيل مدافع متهم در دادگاه امكان جنون موكلش را مطرح كرد كه از سوي قاضي دادگاه پذيرفته نشد.