زنان:سه شنبه 28 مهر 1383 – 19 اكتبر  2004

 

 

 

اجباري‌ شدن‌ چادر در دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌ ميبد

دوشنبه 27 مهر 1383 – 18 اكتبر  2004

جمعي‌ از دانشجويان‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌ واحد ميبد، نسبت‌ به‌ اجباري‌ شدن‌ پوشش‌ چادر در دانشگاه‌ اعتراض‌ كردند.

به‌ گزارش‌ ايسنا، دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌ ميبد در اطلاعيه‌يي‌ پوشش‌ چادر را از ابتداي‌ ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ در دانشگاه‌ اجباري‌ اعلام‌ كرد.

در بخشي‌ از اين‌ اطلاعيه‌ آمده‌ است‌: براساس‌ تصميم‌ شوراي‌ فرهنگي‌ وهيات‌ رييسه‌ واحد، حجاب‌ اسلامي‌ و پوشش‌ چادر از اول‌ ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ )شنبه‌ 25 مهر 1383( در محيط‌ دانشگاه‌ الزامي‌ است‌، لذا ضمن‌ تقدير و تشكر از خواهراني‌ كه‌ داراي‌ پوشش‌ كامل‌ اسلامي‌ هستند از دانشجويان‌ خواهري‌ كه‌ تاكنون‌ فاقد پوشش‌ كامل‌ بوده‌اند خواهشمنديم‌ حرمت‌ محيط‌ علمي‌ معطر و مزين‌ به‌ حضور شهداء را پاس‌ داشته‌، مراعات‌ نمايند. بديهي‌ است‌ از ورود خواهراني‌ كه‌ رعايت‌ نكنند به‌ دانشگاه‌ و دانشكده‌ها جلوگيري‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد.

دانشجويان‌ معترض‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌ ميبد با برگزاري‌ تجمع‌ و صدور بيانيه‌يي‌ نسبت‌ به‌ اجباري‌ شدن‌ چادر در دانشگاه‌ و مشكلات‌ صنفي‌ دانشگاه‌ اعتراض‌ و اعلام‌ كردند مسوولان‌ به‌ جاي‌ داشتن‌ اين‌ دغدغه‌ به‌ فكر حل‌ مشكلات‌ و افزايش‌ زمينه‌هاي‌ آسايش‌ مردم‌ شهر باشند.

در اين‌ باره‌ احمدعلي‌ زارع‌، رييس‌ دانشگاه‌ آزاد اسلامي‌ واحد ميبد به‌ ايسنا، گفت‌: مقررات‌ دانشگاه‌ ميبد تابع‌ وضعيت‌ اجتماعي‌، فرهنگي‌ و مذهبي‌ شهر است‌، بنا بر اين‌ با توجه‌ به‌ اينكه‌ ميبد شهري‌ علمي‌، فرهنگي‌ و مذهبي‌ است‌، توقع‌ مردم‌ و مسوولين‌ آن‌ است‌ كه‌ دانشجويان‌ اين‌ واحد دانشگاهي‌ پوشش‌ اسلامي‌ خود را در دانشگاه‌ و شهر رعايت‌ كنند.

وي‌ اظهارداشت‌: چادرمدت‌ زيادي‌ الزامي‌ بود، ولي‌ در يك‌ مقطع‌ زماني‌ اين‌ مورد توسط‌ برخي‌ دانشجويان‌ رعايت‌ نشد و مورد پيگيري‌ مسوولين‌ نيز قرار نگرفت‌ و پوشش‌ مانتو روز به‌ روز بدتر شده‌ است‌ كه‌ در طي‌ يكسال‌ گذشته‌ اين‌ مسائل‌ تذكر داده‌ شد، ولي‌ تعدادي‌ از دانشجويان‌ رعايت‌ نكردند و در نهايت‌ با تاكيد مسوولين‌ شهر و تصويب‌ شوراي‌ فرهنگي‌ و هيات‌ رييسه‌ دانشگاه‌ پوشش‌ چادر الزامي‌ شده‌ است‌.

رييس‌ دانشگاه‌ افزود: پوشش‌ آقايان‌ نيز بتدريج‌ پيگيري‌ مي‌شود و در اين‌ راستا از دانشجوياني‌ كه‌ درخواست‌ ما را جامه‌ عمل‌ بپوشانند كمال‌ تشكر را خواهيم‌ داشت‌.

 

يك كارشناس آسيبهاي اجتماعي سازمان بهزيستي با اشاره به كاهش ميانگين سن نخستين فرار از خانه به 15 سال گفت: 30 درصد دختران فراري بر اساس يك تحقيق با پدر يا برادر خود درگيري داشته‌اند.

دوشنبه 27 مهر 1383 – 18 اكتبر  2004

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران روح‌انگيز كاووسي خاطرنشان كرد: اكثر دختران فراري در خانواده‌هاي پرجمعيت زندگي مي‌كنند و از بهره هوشي كمتري نسبت به ساير همسالان خود برخوردارند.

وي حدود 23 درصد دختران فراري را فرزندان طلاق و 25 درصد را داراي والديني دانست كه با هم زندگي نمي‌كنند و يا رابطه خوبي با يكديگر ندارند.

اين آسيب‌شناس متوسط سن فرار دختران از خانه را 7/20 سال دانست و گفت: والدين دختران فراري معمولا از سطح تحصيلات پاييني برخوردارند.

 

اولين هنرستان هوانوردي دخترانه آغاز به كار كرد

دوشنبه 27 مهر 1383 – 18 اكتبر  2004

خبرگزاري فارس: اولين هنرستان هوانوردي دخترانه با 72 هنرجو كار خود را آغاز نمود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، دانش‌آموزان سال اول و دوم دبيرستان كه نمرات دروس رياضي و زبان انگليسي آنها مورد تائيد باشد براي ثبت‌نام در اين هنرستان برگزيده مي‌شوند.

داشتن سلامت كامل جسماني نيز از ديگر شروط پذيرش در اين هنرستان مي‌باشد.

اين هنرستان غيرانتفاعي سالانه يك ميليون تومان هزينه اخذ مي‌نمايد و در پايان دوره به هنرجويان ديپلم هوانوردي اعطا مي‌نمايد.

اساتيد دانشگاه صنعت هوايي و سازمان هواپيمايي كشوري تدريس در اين هنرستان را به عهده دارند.

 

استراتژي زنان و مردان در محيط كار متفاوت است

دوشنبه 27 مهر 1383 – 18 اكتبر  2004

خبرگزاري فارس: زنان در محيط كار، زنانه عمل مي‌كنند و منافع خود را در درجه دوم و سوم اولويت قرار مي‌دهند در حالي كه مردان تمام هم و غم خود را در كاربر منافغ و حرفه خود متمركز مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس: در رساله دكتراي مرجان خسروي با عنوان «مقايسه استراتژيهاي ارتباطي زنان و مردان كارمند" ضمن اشاره به مطلب فوق آمده است: پيشرفت و شكوفايي استعدادها و اهداف انسان مرهون ارتباطات اوست، زنان در جامعه امروز ايراني در صحنه‌هاي مختلف اجتماعي و اقتصادي حضور فعال‌تري دارند، با اين وجود زنان به اندازه مردان در جامعه تجربه ارتباط و تعاملات اجتماعي را ندارند. فرهنگ ايراني، فرهنگي است كه زنان را از اوان طفوليت براي نقشي لطيف و مادرانه تربيت مي‌كند ولي آنان يكباره پس از اتمام تحصيلات دانشگاهي وارد بازار كار با تمام خشونتها و رقابتهاي مردانه آن مي‌شوند.

رساله ياد شده حاكيست، نگرش كلي نسبت به ارتباطات نشان مي‌دهد كه در لحظه اول، زنان لغت ارتباطات را با روابط عاطفي قوي، دوستي و خانواده تداعي كرده‌اند در حالي كه مردان لغت ارتباطات را بيشتر در رابطه با كار و ارتباط جنس مخالف تداعي كرده‌اند.

خسروي در رساله خود آورده است:يكي از ارزشهاي مهم زنان، در نظر گرفتن «ديگري» در ارتباطات است حتي اگر اين رفتار به ضرر آنها تمام شود، در حالي كه ارزشهاي ايده آل مردان حول محورهاي علمي و ارزشهاي كار دور مي‌زند.

در بخش ديگري از اين رساله آمده است: زنان وقتي از همكاري‌هاي خود لذت مي‌برند، كه يك محيط دوستانه و هماهنگ وجود داشته باشد به ايشان احترام گذاشته شود و ارزشهاي آنان باز شناخته شود و مردان زماني از همكاريهاي خود لذت مي‌برند كه فضا و منافعشان تضمين شده باشد و هيچگونه تحميل و يا هتك حرمت تهديشان نكند.استراتژي زنان در همكاري بيشتر بر يك سياست انعطاف پذير، لطيف، دوستانه و حتي گذشت از منافع خود به نفع ديگران حكايت مي‌كند در مقابل استراتژيهاي مردان در زمان همكاري، بيشتر به نوعي كياست، ادب، قدرت و يا بر نوعي اطلاعات استوار است.

در اين رساله اشاره شده است: تعارض زنان به روابط بين فردي و اهميت جامعه به اين روابط مربوط مي‌شود و تعارض مردان در محيط كار اغلب به منافع آنها در محيط كار و سازمان مربوط مي‌شود.حيطه تعارضات زنان به روابط بين‌ فردي با همكاران و اهميتي كه تصور جمع برايشان داشت مربوط مي‌شود. زنان براي نشان دادن تعارضات از رفتارهاي غير كلامي استفاده مي‌كنند و از برخورد مستقيم اجتناب مي‌كنند. در حالي كه مردان در مواردي كه با تعارض رو به رو مي‌شوند مستقيما وارد تعارضات شده و از منافع خود دفاع مي‌كنند و يا مستقيم با طرف مقابل حرف مي‌زنند. زنان در ارتباط با زنان ديگر از رابطه دوستانه و راحتي جهت به دست آوردن اهداف خود استفاده مي‌كنند. در حالي كه آنها در ارتباط با يك مرد بسيار محافظه كارتر و با فاصله عمل مي‌كنند و از راههاي قانوني استفاده مي‌كنند.

در ادامه اين رساله آمده است: گروهي از مردان معتقدند كه جهت به دست آوردن آن چه نياز دارند كمتر به جنسيت مخاطب خود (زن و مرد) توجه مي‌كنند. و گروهي ديگر عقيده دارند كه با زنها بايستي با نرمي و احتياط برخورد كرد تا آنچه كه مي‌خواهند به دست آورند.

مرداني كه گرايش به خانواده دارند استراتژيهاي ارتباطاتي متفاوتي با مرداني دارند كه اهداف و ارزشهايشان متمركز به قدرت و كنترل ديگران است. زناني كه برخي اهداف و ارزشهاي آنان، كسب موفقيت بود، استراتژيهاي ارتباطاتي بسيار مشابه با مرداني داشتند كه كار و قدرت و كنترل از اهداف و ارزشهاي كليدي آنان بوده است. شايد زياد مهم نباشد كه فرد چه جنسيتي دارد بلكه مهم اين است كه آيا اهداف و ارزشهاي فرد زنانه و به سمت خانواده متمايل است يا به سمت كسب موفقيت در محيط كار، به نظر مي‌ر‌سد كه يك زن براي موفقيت در محيط‌هاي مردانه بايد بهايي خرج كند و آن لگدكوب كردن احساسات خود است.

مردان مسائل بين ‌فردي را در تعارضات كنار مي‌گذارند و حتي برايشان مهم نيست كه نقش زير دست و مطيع را براي رسيدن به هدف اتخاذ كنند، با توجه به آزادي‌هاي اجتماعي كه دارند با زنان به نرمي برخورد مي‌كنند در حالي كه زنان مي‌توانند يك مسئله كاري را به عنوان يك مسئله بين فردي تبديل كنند، استراتژي‌هاي زنان و مردان در شرايط مختلف، ناشي از سه موضوع است:

1- ارزشهاي و اهداف ايشان 2- وضعيت فرد و جايگاه آن در سازمان 3- فرهنگ محل و محيطي كه فرد در آن كار مي‌كند.

بنابراين اگر زنان آمال، ارزشها و اهدافي مشابه مردان داشته باشند و بدانند چگونه در بين قطبها و نيروهاي محيط حركت كنند، در سازمانها پيشرفت مي‌كنند.

اما دنياي زنان متفاوت از دنياي مردان است اين مسئله در فرهنگي مانند ايران كه بر نقش لطيف و فداكارانه زنان تاكيد زيادي دارد، شدت مي‌يابد.