زنان:سه شنبه 7 مهر 1383 28 سپتامبر 2004

 

 

 

 

دادگاه افسانه نوروزي اول دي‌ماه در شعبه‌ي‌ 2 دادگاه عمومي كيش تشكيل مي‌شود.

دوشنبه 6 مهر 1383 27 سپتامبر 2004

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اول دي‌ماه دادگاه رسيدگي به پرونده افسانه نوروزي با حضور متهم، اولياي دم و عبدالصمد خرمشاهي، وكيل مدافع وي تشكيل خواهد شد.

خرمشاهي در اين‌باره به خبرنگار حقوقي ايسنا گفت: در جلسه‌ي دادگاه با توجه به نواقصي كه در شعبه 26 ديوان عالي كشور گرفته شده است، مجددا مدارك استنادي بررسي و به دفاعيات افسانه نوروزي و بنده توجه خواهد شد.

وي تصريح كرد: اگر اين دادگاه حكم برائت براي افسانه نوروزي صادر كند كه دادگاه تمام مي‌شود اما اگر بر حكم اصرار ورزد، پرونده به هيات عمومي ارجاع خواهد شد.

 

با متداول شدن ورود دختران به دانشگاه صنعت نفت از سال 79، اين گروه، 8 درصد پذيرفته‌شدگان سالانه رشته‌هاي مهندسي نفت دانشگاه صنعت نفت را تشكيل داده‌اند.

دوشنبه 6 مهر 1383 27 سپتامبر 2004

به گزارش خبرنگار زنان خبرگزاري دانشجويان ايران، با انجام اقدامات فرهنگي در وزارت نفت، امكان حضور زنان تحصيلكرده در اين صنعت بيش از گذشته فراهم شده است؛ به طور مثال از 8 هزار نيروي جذب شده در صنعت نفت حدود يك هزار و صد نفر زنان تحصيلكرده بودند كه حتي در مناطق عملياتي با تجهيزات لازم مشغول بكارند؛ به نحوي كه حدود 10 درصد آنها در منطقه عملياتي عسلويه مشغول خدمت هستند.