زنان:سه شنبه 31 شهريور 1383 21 سپتامبر 2004

 

 

 

جلسه شبكه جنسيت (مشاركت زنان) استان سيستان و بلوچستان، برگزار شد.

دوشنبه 30 شهريور 1383 20 سپتامبر 2004

به گزارش خبرنگار ايلنا، داوري، مدير پروژه‌‏هاي مشترك مركز امور مشاركت زنان، در اين جلسه گفت: اولين شبكه جنسيت در سال 79 ، در راستاي اهدافي چون توانمندي افراد عضو شبكه و مشاركت آنها به عنوان بازويي حمايتي براي جامعه به مرحله اجرا در آمد.

وي، در ادامه افزود: در سال جاري علاوه بر تشكيل جلسه جنسيت در مركز استان, هر دو ماه يك‌‏بار در كليه شهرستان‌‏ها اين جلسه برگزار مي‌‏شود كه علاوه بر آن، شبكه جنسيت زنان عشاير نيز در دو محل ميل نادر زابل و نيك‌‏شهر برگزار خواهد شد.

داوري، همچنين خاطر نشان كرد: شبكه جنسيت، متشكل از مجموعه‌‏اي از زنان و مرداني است كه گرد هم آمده‌‏اند تا با يافتن گره‌‏هاي كور بي عدالتي جنسيتي در جامعه، در راستاي كسب اين عدالت قدم بردارند.

براسا اين گزارش، اميني، استاندار سيستان و بلوچستان، نيز با اشاره به اين كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي تلاش چشمگيري از بانوان استان در زمينه‌‏هاي غير دولتي و دولتي شاهد بوديم، تصريح كرد: نوع نگاه در جامعه بانوان استان به سمت مثبت‌‏تر شدن پيش مي‌‏رود.

وي، در پايان، از وزارت‌‏ها و سازمان‌‏هاي مرتبط با امور زنان درخواست مساعدت و كمك بيشتري كرد.

 

سخن حق زنان ايراني در جهان طرفدار دارد

دوشنبه 30 شهريور 1383 20 سپتامبر 2004

خبرگزاري فارس:رئيس مركز امور مشاركت زنان گفت: سخن حق زنان ايراني در ديگر كشورهاي جهان طرفداران زيادي دارد به طوريكه در اجلاس بانكوك 13 پيشنهاد كشور ايران به تصويب رسيد.

زهرا شجاعي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: با حضور فعالانه در اجلاس‌هاي جهاني مترقي‌ترين و عادلانه‌ترين قوانين مكتب اسلام را براي زنان كشورهاي جهان به ارمغان مي‌بريم تا در تدوين اسناد بين‌المللي نظرات موحدانه خود را به جامعه بين‌المللي ارائه كنيم.

وي با اشاره به تصويب 14 پيشنهاد هيات ايراني در اجلاس سال 2000 اظهار اميدواري كرد: از وجود درصد كمي از تفكرات و نگرش‌هاي منحط خارجي و داخلي نگران نبوده و سعي مي‌كنيم حقانيت خود را به ديگران اثبات و آنها را نيز با خود همراه سازيم.

رئيس مركز امور مشاركت زنان در خصوص گروه‌هايي كه مخالف حضور هيات ايراني در اجلاس سند پكن +‌10 هستند گفت: اگر حضوري منفعلانه در اين اجلاسها داشته باشيم مي‌توانند اين گروه‌ها مخالفت كنند اما واضح است كه كاملا فعالانه درجلسات تدوين اسناد جهاني شركت مي‌كنيم و عقايد و نظرات زنان ايراني را مطرح و به تصويب مي‌رسانيم.

مشاور رئيس‌جمهور افزود: تجربه نشان داده كه كشورهاي جهاني از نظرات منطقي، مصنفانه،‌ انساني و موحدانه حمايت مي‌كنند و با ارائه كنندگان آن همگام مي‌شوند.