زنان:يكشنبه 15 شهريور 1383 5 سپتامبر 2004

 

 

 

 

شعري از وبلاگ اين يك زن است.

http://dokhijoon.persianblog.com/

سروده آسيه

شنبه، 7 شهريور، 1383

 

اين روز ها

رد پاي مگس که هيچ

رد پروانه اي را هم که بگيري باز به زباله داني مي رسي

که درش نيلوفرها را به دار کشيده اند.

اينجا ديوانه بودن جرم است

چه برسد به زن بودن

اينجا فقط دار زدن جرم نيست.

 

 

 

برخورد با جوانان تحت پوشش مبارزه فرهنگی شدت می گيرد

بامداد:شنبه 14 شهريور 1383 4 سپتامبر 2004

در راستای نظامی کردن فضای کشور پيش از انتخابات رياست جمهوری , در ستاد ضد اصلاحات قرار بر این شده که مبارزه با بدحجابی به عنوان اولویت اول در برنامه محافظه کاران قرار گيرد.در همین راستا پس از نماز جمعه اين هفته تهران جمع معدودی از نمازگزاران اقدام به راهپيمايی کردند.

پس از نماز جمعه‌ي امروز تهران عده‌اي با اشاره به آن چه بي‌اعتنايي مسوولان به گسترش بد‌حجابي در كشور عنوان كردند، از دانشگاه تهران تا ميدان انقلاب به راهپيمايي پرداختند.

راهپيمايان در مسير خود به طرح شعارهايي با اين مضامين پرداختند:

- پديده‌ي بدحجابي، خواسته‌ي هر پليدي است

- فساد و بدحجابي خواسته‌ي استكبار است

- مجازات اسلامي ضرورت الهي است

- مسوولان فرهنگي، اجراي حجاب مطالبه‌ي يك ملت است

- مسوولان فرهنگي از خواب غفلت بيدار شويد

- فرهنگ ما فرهنگ فاطمي است

- امر به معروف ما اصلاحات حسيني است

- فساد و بدحجابي عامل هر تباهي است

- مسوولان قضايي، مجازات اسلامي

- اي دولت پاسخگو، بگو كه پاسخت چيست

- كو عفت كو غيرت، مسوولان فرهنگي، خجالت خجالت

- اي دولت پاسخگو اين آخرين اخطار است

هم چنين بر روي بعضي از پارچه‌ها شعارهايي از قبيل كوي و برزن مملكت امام زمان(عج)، نمايشگاه مانكن‌هاي فساد و ابتذال نيست، با موج بنيان‌افكنان بدحجابي و فحشا بايد برخورد شود، "انصار حزب‌الله"، مسوولان محترم، باور كنيد همچنان غيرت و حيا در جسم و جان مومنين اين مملكت وجود دارد، هيچ‌كس نمي‌تواند اعمال حقوق خويش را وسيله‌ي اضرار به غير و تجاوز به منافع عمومي قرار دهد.

در ادامه‌ بيانيه‌ي پاياني راهپيمايي خوانده شد و راهپيمايان بعد از قرائت بيانيه شعار الله اكبر سر دادند.

در اين بيانيه با اشاره به رسالت اصلي انقلاب اسلامي در ايجاد جامعه‌اي بر مبناي فضايل انساني، الهي و اخلاقي، خاطرنشان شده است كه هيچ حيله و ترفندي براي زشت كردن چهره‌ي جمهوري اسلامي از سوي دشمن كاراتر از اسلام‌زدايي از صحنه مناسبات اجتماعي و تعاملات اخلاقي نمي‌باشد و در همين راستا مخدوش كردن حجاب و عفاف به عنوان پرچم حاكميت خداوند در جامعه، مورد هشدار قرار گرفته است.

صادر كنندگان اين بيانيه با انتقاد شديد نسبت به بدحجابي در جامعه آورده‌اند: امروز ما نمازگزاران در اين ميدان گرد آمده و در اعتراض به كوتاهي مسوولان به رشد سرطاني اين پديده شوم هشدار مي‌دهيم.

نويسندگان اين بيانيه ادامه داده‌اند: لااقل در طول 16 سال پس از خاتمه‌ي جنگ تحميلي، مستمرا از سوي دستگاه‌هاي دولتي و قضايي وعده كار فرهنگي و حل ريشه‌اي معضل فساد و لاابالي‌گري و فحشاي خياباني داده مي‌شود، اما دريغ. صراحتا اعلام مي‌داريم ديگر هيچ كس روي خوشي به وعده‌هاي گزاف، پوچ و تكراري نشان نخواهد داد. امروز روز عمل انقلابي و صادقانه و فردا بسيار دير است.

هم‌چنين در ادامه‌ي اين بيانيه آورده‌اند كه ضمن حمايت از تلاش‌هاي مشقت‌زا و مخلصانه‌ي پرسنل محترم نيروي انتظامي در برخي صحنه‌ها، خواستار ايفاي نقش و مسووليت صادقانه مسوولا اين نيرو در عمل به وظايف قانوني در اين خصوص مي‌باشيم.راهپيمايان در بند ديگري از بيانيه‌ي خود خطاب به نمايندگان مجلس هفتم خاطرنشان كرده‌اند: مجلس محترم براي بازگرداندن ميراث اجتماعي به تاراج رفته‌ي انقلاب اسلامي، ايجاد محيط مناسب رشد فضاي معنوي و اخلاق اسلامي مسووليت روشن و انكارناپذير دارد. هر گونه مصلحت‌انديشي و سياست‌زدگي احتمالي و كوتاهي در اداي مسووليت جفايي بزرگ در حق موكلان شماست. نظارت موثر نمايندگان محترم بر اجراي قوانين و مواخذه مقصران ضامن ايجاد جامعه اسلامي و معنوي است و هيچ توجيهي قابل پذيرش نيست. ما مصرا خواستار عمل مجلس اصول‌گراي هفتم به وعده و ايجاد جامعه‌اي سالم منطبق بر احكام اسلامي مي‌باشيم.