زنان - يكشنبه 11 مرداد 1383 اول اوت 2004

 

 

 

ظرفيت پذيرش زنان باردار در بيمارستانهاي ملكي تامين اجتماعي محدود است

شنبه 10 مرداد 1383 31 ژوئيه 2004

خبرگزاري فارس:رئيس اداره كل درمان استان تهران در وزارت رفاه و تامين اجتماعي گفت: ظرفيت پذيرش زنان باردار در بيمارستانهاي ملكي سازمان تامين اجتماعي محدود است و تختهاي بيمارستان با افرادي كه تحت نظر پزشكان همان بيمارستانها هستند پر مي‌شود در نتيجه كساني كه تنها براي زايمان به اين بيمارستانها مراجعه مي‌كنند پذيرش نمي‌شوند.

عبدالله روشن در پاسخ به پرسش خبرنگار اجتماعي فارس در باره عدم پذيرش زنان باردار در اين بيمارستان پس از 4 ماهگي افزود: بارداري اتفاقي ناگهاني نيست و فرد طي ماهها از بارداري خود مطلع است و بايد تحت نظر پزشك باشد بنابراين بيماري كه چندين ماه تحت نظر يك پزشك بوده براي بستري در اين بيمارستان پذيرفته نمي‌شود.

وي افزود: زنان باردار در شرايط اورژانس در همه بيمارستانها پذيرش مي‌شوند اما در شرايط غير اورژانس به بيمارستانهاي ديگر ارجاع مي‌شوند.

روشن با اشاره به حداكثر استفاده از ظرفيتهاي بيمارستانهاي سازمان گفت: بيمارستانهاي ملكي سازمان در تهران 11 بيمارستان است كه علاوه بر آن قريب به 80 مركز قرارداد نيز وجود دارد كه اكثر اين مراكز مجهز به بخش زنان و زايمان است.

رئيس اداره كل درمان استان تهران تاكيد كرد: آمارها نشان مي دهد در بيمارستانهاي طرف قرارداد سازمان همواره تخت خالي وجود دارد حتي در بيمارستانهاي ملكي سازمان كه بيشترين اشغال تخت را دارد قريب 80 درصد تختها اشغال است.

 

نشستي با عنوان جايگاه جنبش زنان در ايران و جهان در موقعيت فلسفي و جهاني شدن از سوي انجمن اسلامي دانشگاه صنعتي اميركبير روز يكشنبه 11 مرداد ماه برگزار مي‌‏شود.

شنبه 10 مرداد 1383 31 ژوئيه 2004

به گزارش خبرنگار فرهنگ و انديشه ايلنا، در اين نشست "مريم خراساني", استاد دانشگاه, سخناني ايراد مي‌‏كند.

لازم به ذكر است؛ اين نشست ساعت 17 برگزار مي‌‏شود.

علاقه مندان مي‌‏توانند براي شركت در اين نشست، به انجمن اسلامي دانشگاه صنعتي اميركبير مراجعه كنند.

 

واتيکان: فمينيست ها نهادخانواده را تهديد می کنند

شنبه 10 مرداد 1383 31 ژوئيه 2004

واتيکان از فمينيست های تندرو به خاطر آنچه که آن را ريشه کنی بنيان های خانواده خواند به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبر گزاری "مهر"  به نقل از روزنامه " يو اس ای تو دی " چاپ آمريکا ،  واتيکان اعلام کرد که اين گروه در صددند تا با از بين بردن تفاوت های بين زن و مرد آسيب های جدی بر خانواده وارد کنند.

واتيکان امروز باصدور بيانيه ای هشدار داد که اقدامات اين گروه اصول سنتی خانواده مبتنی ير يک پدر و يک مادر(يک مرد و يک زن) را تهديد خواهد کرد.

واتيکان همچنين در اين بيانيه تاکيد کرده است که چنين فشاری برای برابری بين مرد و زن  همجنس خواهی و غير همجنس خواهی را عملاً در يک سطح قرار می دهد و اين  نوعی جديدی  از گرايش های شهوانی است " .

در سال های اخير ظهور نهضت های مختلف در حيطه زنان و مردان ، از جمله ازدواج همجنس بازان ، ظهور جنبش عريان گرايان  و قانونی شدن  انحطاط اخلاقی به عنوان يک عنصر آزادی  و همچنين تلاش فمينيست ها به بهانه برابری زنان و مردان موجب بروز مشکلاتی در عرصه روابط اجتماعی  و تعاملات فيمابين  اين دو گروه شده  است  بطوريکه اين گروه ها با سازماندهی و تشکيلات خود و با استفاده از حربه رای انتخاباتی توانسته اند نظر بسياری از سياستمداران را هم به خود جلب کنند.

 

حزب الله تبريز : چادرها جاي خود را به لباسهاي رنگي زننده و آنها نيز كم كم جاي خود را به عرياني داده اند!

شنبه 10 مرداد 1383 31 ژوئيه 2004

روزنامه جمهوری اسلامی : گروه حزب الله تبريز با انتشار اطلاعيه اي و توزيع آن در ميان نمازگزاران جمعه اين شهر به رشد فزاينده فساد اخلاقي , بدحجابي , نفاق و ترويج تفكر بي غيرتي بنام روشنفكري اعتراض كرد. در اين اطلاعيه از اينكه آمران به معروف به عنوان سفيه , تندرو , بيكار , آشوبگر و گوشه نشين معرفي مي شوند و بي غيرتي نام جديد مصلحت را براي خود برگزيده انتقاد شده است . در قسمتي از اين اطلاعيه آمده است : هزاران تاسف كه در اين كشور عده اي مزدور زودباور و تنگ نظر هستند كه عبادت واجب الهي را ترك كرده و براي سرپوش گذاشتن بر معاصي , عمل پرافتخار جوانان حزب اللهي را مورد تحريم فكري و تبليغي قرار مي دهند درحاليكه فساد اخلاقي , بي حجابي , چند رنگي و نفاق در جامعه رو به رشد فزاينده است و پوشش زنان نه در شان زنان مسلمانان و نه در شان زنان غربي است و چادرها جاي خود را به لباسهاي رنگي زننده و آنها نيز كم كم جاي خود را به عرياني داده اند و قلب مادران شهدا را پر از خون كرده اند.

 

10 هزار خانواده زن سرپرست ، شرايط سختی را می گذرانند

شنبه 10 مرداد 1383 31 ژوئيه 2004

مدير کل بهزيستی استان تهران گفت : 10 هزار خانواده زن سرپرست ، به دليل نداشتن دفترچه بيمه ، شرايط سختی را برای تامين دارو ، هزينه های بستری و اعمال جراحی گذرانده و با مشکلات حادی در اين زمينه مواجه هستند .

عباسعلی الصاق در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر با بيان اينکه 50 هزار مددجوی بهزيستی شامل خانواده های زن سرپرست ، معلول و بيماران روانی دارای معلوليت تحت پوشش بيمه خدمات درمانی قرار دارند ، افزود : هنوز 25 هزار مددجو پشت نوبت دريافت بيمه خدمات درمانی هستند و اين در حالی است که بهزيستی تامين هزينه درمانهای سرپايی ، تهيه دارو و بستری خانواده مددجويان تحت پوشش خود را نيز به دليل محدوديت اعتبارات تا سقف خاصی تقبل می کند که اين مشکل  درمورد درمانهای سرپايی کمتر از اعمال جراحی به چشم می خورد چراکه اگر بخواهيم تمام هزينه عمل جراحی يک مددجو را پرداخت کنيم بايد از هزينه درمانی ساير مددجويان بزنيم که اين کار غير ممکن بوده و فشار مضاعفی بر ساير مددجويان تحميل می کند . 

وی با بيان اينکه مشکلات  درمانی  برای خانواده های پشت نوبت صد برابر خانواده های تحت پوشش است ، اظهار داشت : بر اساس اعتباراتی که به سازمان خدمات درمانی تخصيص يافته قرار شده تا خانواده های نيازمندی که برای درمان به مراکز دولتی مراجعه می کنند تا 75 درصد هزينه های درمان به صورت رايگان محاسبه شده و 25 درصد باقيمانده از آنها گرفته شود که اين درصد نيز در صورت تاييد و تشخيص نيازمند و محروم بودن مددجو از وی گرفته نخواهد شد .

الصاق در ادامه  بحث بيمه مددجويان بهزيستی را يکی از اولويتهای مطرح شده از سوی اين سازمان در وزارت جديد رفاه و تامين اجتماعی اعلام و تصريح کرد : اميدواريم  در وزارت رفاه ، برنامه ريزی ها و اقدمات حمايتی بيشتری در جهت بهبود وضعيت مددجويان بهزيستی و خانواده آنها به خصوص در زمينه بيمه خدمات درمانی انجام شود .