مشاور رئيس جمهوري در امور زنان: دولت در حال بررسي الحاق به پروتكل قاچاق زنان و كودكان است 

ايلنا - سه شنبه 5 اسفند  1382-  24  فوريه 2004

مشاور رئيس جمهوري در امور زنان گفت: دولت در حال بررسي و تصميم‌‏گيري درباره الحاق به پروتكل قاچاق زنان و كودكان است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري كار ايران، ايلنا، زهرا شجاعي مشاور رئيس جمهوري در امور زنان و خانم گابريلا رودريگز،گزارشگر ويژه حقوق بشر مهاجرين عصر روز دوشنبه ديدار و گفت و گو كردند.

مشاور رئيس جمهوري گفت: مركز مشاركت زنان تشكيلاتي در حوزه رياست جمهوري بوده و عضو كابينه دولت است.

زهرا شجاعي توسعه مشاركت زنان را مهمترين وظيفه مركز امور مشاركت زنان خواند و اظهار داشت: با وجود دفاتر مختلف امور بانوان، در 28 استان كشور نيز تشكيلات مربوط به مشاركت زنان فعال است.

وي قاچاق زنان و كودكان و مهاجرت را يكي ازمعضلات‌‏ مشترك كشورهاي جهاني برشمرد و گفت: بسياري از زنان مهاجر در تلاش هستند تا خود را از ديد حكومت پنهان كنند.

رئيس مركز امور مشاركت زنان با بيان اينكه بخشي از فعاليت‌‏هاي اين مركز حمايت از سازمانهاي غير دولتي است، رشد سازمانهاي غير دولتي در زمان تصدي دولت خاتمي را چشمگير خواند و گفت: پس از شروع رياست جمهوري خاتمي از تعداد 56 NGO اين ميزان به 300 NGO افزايش داشته است.

مشاور رئيس جمهوري از برنامه‌‏ريزي و تشكيل ستادي در وزارت خارجه كشور براي بررسي معضلات زنان خارج از كشور خبر داد وگفت: اين ستاد به حل مشكلات زنان خارج از كشور مي‌‏پردازد اين در حالي است كه اداره مشخص ويژه اتباع خارجه در وزارت كشور وجود دارد.

در ادامه گابريلا رودريگز گزارشگر ويژه حقوق بشر مهاجرين نيز ضمن ابراز خرسندي از حضور در ايران، تمايل خود را براي ملاقات با سازمانهاي غير دولتي فعال ايراني در زمينه زنان و مهاجرين اعلام كرد.

پايان پيام