فراسوی خبر ... سه شنبه ۱۶ اسفند

«انتقام سحت» تروریستی از دختران در هنگامه انقلاب جاری

زینت میرهاشمی

به دنبال روایت سازیهای مبتذل در مورد عملیات تروریستی شیمیایی-بیولوژیکی علیه دختران دانش آموز، گفته «کار خودشونه»، میان مردم و کنشگران ایرانی در داخل و در خارج از ایران جنبه غالب دارد. پیشینه رژیم برای گرفتن «انتقام سخت» در شرایط بحرانی، در این مورد هم می تواند صدق کند.

دادن کارت سبز به لباس شخصیها و مزدوران به عنوان «آتش به اختیار» از طرف خامنه ای، تشویق قاتلان زنجیره ای و اسید پاشی بر زنان، تشویق قاتلان برای بریدن سر زنان با محکومیتهای بسیار ناچیز و... ترویج خشونت توسط نمایندگان خامنه ای از بلندگوهای مساجد و میدان دادن به تظاهرات زنان مرتجع برای سرکوب مستقیم زنان و... نمونه هایی است که مسموم کردن عمدی، زنجیره ای و سراسری دانش آموزان را عملی سازماندهی شده و هدفمند و... معرفی می کند.

خامنه ای متهم اصلی در این گونه رویدادهای جنایتکارانه، پس از نزدیک به چهار ماه، روز دوشنبه ۱۵ اسفند به صحنه آمد و گفت: «اگر مسمومیت دانش آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.» در حرف او سناریوی دیگری، مانند مجازات بعد از اعتراف گیری نمایشی کسی که «گول خورده» است را هم می شود پیش بینی کرد.

«خبرگزاری فارس»، وابسته به سپاه پاسداران روز یکشنبه ۱۴ اسفند نوشت: «کارشناسان و متخصصان تاکنون دو فرضیه را در این خصوص پررنگ‌ تر می ‌‌دانند یکی احتمال شیطنت نوجوانانه در داخل مدارس و دیگری ترس جمعی که متخصصانی مانند جهانپور سخنگوی اسبق وزارت بهداشت بر آن تاکید دارند.»

رسانه حکومتی «خبر فوری» روز یکشنبه ۱۴ اسفند اعلام کرد: «روایت یکی از نیروهای اورژانس از دلیل بستری و وضعیت دانش ‌آموزان؛ مشکلی ندارند، تمام بچه ‌هایی که معاینه کردیم فقط استرس عصبی داشتند و در هیچ یک، علائم مسمومیت وجود نداشت» است.

وزارت کشور چند ساعت پس از حرفهای خامنه ای بیانیه ای منتشر کرد و ضمن قبول مسمومیت «در ۲۵۰ کلاس» در سراسر کشور این پدیده را «یک اقدام عامدانه و جنایتکارانه» دانسته که تحقیقات پیرامون آن توسط «دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی» ادامه دارد. در این بیانیه همچنین آمده است: «تعداد محدودی از دانش آموزان ابراز احساس عوارض و ناراحتی کرده ‌اند. خوشبختانه تا این لحظه وجود مواد سمی و خطرناک در هیچ یک از دانش ‌آموزان مراجعه‌ کننده به مراکز درمانی یافت نشده است... بیش از ۹۰ درصد ابراز ناراحتی دانش ‌آموزان ناشی از اضطراب و نگرانیهای ایجاد شده در فضای کلاس و مدرسه بوده است. برابر بررسیهای به عمل آمده بخشی از مواردی که منجر به ایجاد التهاب در برخی از مدارس شده است، ناشی از اقدامات ماجراجویانه است که مساله مورد رسیدگی قرار گرفته است.»

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش رژیم، گفته است: براساس نظرات رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، اقدامات تمهیدی برای جو روانی ایجاد شده در مسمومیتهای دانش ‌آموزان باید ایجاد شود و هر کدام از بخشها وظایفی را بر عهده دارند.» (خبرگزاری تسنیم ۱۵ اسفند)

کنشها و واکنشهای مردم و حکومت در مورد این جنایت ضد بشری نشان می دهد که این عمل برای ایجاد ترس و حشت و بازپس گیری دستاوردهای قیام ۱۴۰۱ است که دانش آموزان نقش مهمی در آن داشتند. این گونه کارها بدون نظر حکومت و در راس آن خامنه ای امکان عملی شدن ندارد. رسیدگی به این جنایت و مجازات آمران و عاملان آن، تنها توسط یک کمیته تحقیق از نهادهای بین المللی بیطرف امکان پذیر است. سناریوهای نخ نمای رژیم مانند همیشه در جهت پنهان کردن آمران این جنایت و تقلیل عاملان آن به کارکنان نه چندان مهم خواهد بود.

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول