فراسوی خبر --- دوشنبه ۱۴ اسفند

همبستگی مردم، تحریم نمایش انتخابات، کابوس جدید خامنه ای

زینت میرهاشمی

تبریک به زنان و مردان ایران زمین، به خانواده شهیدان، به زندانیان سیاسی و جوانان شورشی برای پیروزی در همبستگی و اعلام «نه» بزرگ به شعبده بازی انتخابات مجلس ارتجاع و تحریم گسترده این نمایش.  خروجی رویداد مهم روز جمعه را می توان چنین تعریف کرد: در جبهه مردم، تاکیدی بر تداوم جنبش انقلابی ۱۴۰۱ با تقویت روند سرنگونی رژیم و در هرم قدرت، شکست سیاست یکدست سازی خامنه ای و خط باطل بر بیانیه «روزنه گشایی» در جمهوری اعدامی و تغییر از طریق نهادهای بی خاصیت حکومتی.

وقتی خامنه ای و آخوندهای قرون وسطایی با در دست داشتن تمامی ابزارهای رسانه ای، تلاش کردند که «رای دادن» را عملی شرعی و «ندادن رای» را مخالفت با «دین و خدا» و برابر با «دادن رای به دشمن» و «رای به سرنگون طلبان» جا بیاندازند، وقتی خامنه ای در آخرین لحظه ملتمسانه گفت «دوستان را خوشحال و دشمنان را ناامید کنید»، می توان گفت تحریم گسترده و رنگین کمانی مردم ایران، «نه» به دین حکومتی و همه تبلیغات مسموم حکومتی و تودهنی به خامنه ای بود.

در امپراطوری دروغ خامنه ای، جایی که انتشار آمار فقر، فلاکت، تورم و... امنیتی و حتا جرم محسوب می شود، طبیعی است که انتظاری از راست آزمایی آمار حکومتی نباشد، بنابراین آمار شرکت ۲۵ میلیون و ۴۰ درصد ارائه شده از طرف رژیم هیچ اعتباری ندارد. آمارهای غیر رسمی تماما آمار حکومتی را فاقد اعتبار می داند.

بر اساس آمار ستاد مجاهدین در داخل کشور: «مجموع تعداد رای ‌دهندگان در ۱۹۴۱ شعبه ۱۵۶ هزار و ۵۹۷ نفر بود یعنی به ‌طور متوسط در هر شعبه ۸۱ نفر رأی دادند. در نتیجه تعداد رای دهندگان در ۵۹ هزار شعبه در کل کشور حدود ۴میلیون و ۷۷۹هزار نفر است که با تقریب افزوده به ۵ میلیون بالغ می‌شود. به این ترتیب میزان مشارکت به نسبت ۶۱ میلیون ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر دارندگان حق رأی، که ستاد انتخابات رژیم اعلام کرده است ۲/۸ درصد است، اعم از کسانی که به اختیار یا به اجبار رای داده ‌اند.»

میزان شرکت مردم در نمایش روز جمعه را می توان از گزارشهای شهروند خبرنگاران، درج عکسهای دستکاری شده در رسانه های حکومتی، واکنش افراد باند مغلوب، دعوای درون حکومتی، غرغرهای میان راه نیافتگان به مجلس  ارتجاع و خبرگان آخوندی و مهمتر از همه بالا رفتن قیمت دلار و بی شمار شواهد دیگر دید. مفتضح شدن نمایش خامنه ای را در رسانه های حکومتی هم می توان دید.

اکثر رسانه های رژیم «افزایش آرای باطله و کاهش مشارکت» را از «شگفتیهای جدید انتخابات» این دوره دانسته اند. در کانال تلگرامی خبر فوری آمده: «آرای باطله پیروز انتخابات مجلس دوازدهم» شد.

روزنامه حکومتی اعتماد نوشت: «بیشترین کاهش مشارکت، افزایش آرای باطله»

روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران، تحریم مجلس دوازدهم را بیش از هر تحریمی و شاخص اعلام کرده است.

حسین صارمی، خبرنگار حکومتی، در شبکه ایکس نوشت: «وضعیت انتخابات در تهران اسفبار است! ۲۰ درصد رای دادند که ۱۰ درصدشان باطله است!»

روز جمعه شمایی از زیر پوست جامعه معترض و خواست سرنگونی جمهوری اسلامی نشان داده شد. دقیقا عکس آن چیزی که در کیهان شریعتمداری، بنگاه نظر پراکنی خامنه ای نوشته شده است. کیهان خامنه ای مدعی شده که: «مردم با شرکت گسترده در انتخابات بر ادامه راه نظام تاکید کردند.» باید گفت که مردم با تحریم شعبده بازی آخوندی، بار دیگر زمین را زیر پای آخوندها لرزاندند و این رویداد تبدیل به کابوس دیگر برای خامنه ای ضحاک شد.

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول