فراسوی خبر .... یکشنبه ۱۴ مهر

 قیام برحق مردم لردگان علیه رژیم فاسد

زینت میرهاشمی

خروش مردم لردگان در روز شنبه ۱۳ مهر، برای حمایت از ساکنان زحمتکش روستای چنار محمود و در اعتراض به ظلم و بی عدالتی و فقدان امنیت جانی، حاکمیت جابر و تبهکار را به وحشت انداخته است. در این خیزش برحق بسیاری از مراکز ستم و منجمله فرمانداری لردگان، ساختمان خانه بهداشت و دفتر نماینده ولی فقیه در این منطقه مورد خشم و نفرت مردم قرار گرفت.

رژیم حاکم در مقابل حق طلبی شهروندان مثل همیشه به سرکوب مردم زحمتکش لردگان و روستای چنار محمود متوسل شد. نیروی سرکوبگر انتظامی و یگان ویژه به سوی تظاهرکنندگان لردگان حمله کرده و دهها نفر را زخمی نمود.

رژیم به جای رسیدگی به اصل مساله و به جای شفاف کردن چگونگی گرفتار شدن مردم به ویروس ایدز، به کتمان آن و در نهایت به دروغ متوسل شده است. کارگزاران حکومتی در پاسخ به این که چرا موضوع از طرف وزارت بهداشت مخفی مانده، گفتند که به خاطر «شئونات» موضوع را پنهان کرده اند. رژیم مثل همیشه کسانی که موضوع را از تاریکخانه اسرار به رو آوردند و شفاف سازی کردند را تهدید به تنبیه کرده است.

رویدادهایی که در شهر لردگان اتفاق افتاده است بار دیگر نشان می دهد که مردم ایران از همه لحاظ، چه بهداشت، تغذیه، آسیبهای اجتماعی، جانی و مالی و....در حکومت ذزد و چپاولگر ولایت فقیه امنیت ندارند.

خروش مردم که از روز چهارشنبه ۱۰ مهر در خیابانهای این شهر جریان پیدا کرده، پایوران رژیم را چنان غافلگیر کرده که با حرفهای متناقض و دروغ بافی هر چه بیشتر، نشان می دهد که مسئول جُرم و جنایت حکومت است.

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد که: «راههای انتقال HIV در لردگان مشخص است. ابهامی وجود ندارد.». وزیر جنایتکار بهداشت هم گفته است که: «عوامل را شناسایی کرده ایم.» پس باید منتظر باشیم که از اتاق فکر ماموران امنیتی رژیم چه کسی  به عنوان «جاسوس» قربانی می شود.

ماجرای استفاده از سرنگهای غیر بهداشتی و آلوده کردن مردم زحمتکش یک روستا که ناخواسته به آن مبتلا شده اند در ردیف جنایتهایی است که طی چهل سال در حق مردم ایران انجام شده است.

استفاده کردن از لوازم بهداشتی چند بار مصرف شده در بیمارستانها، استفاده از سرنگهای غیر بهداشتی در زندانها، آلوده کردن آبها، انتقال داروهای تاریخ مصرف گذشته و خونهای آلوده به ایدز توسط مافیای قاچاق دارو به ایران و اکنون مبتلا کردن مردم یک روستا به ویروس ایدز که خبرهای آن بارها در رسانه ها منتشر شده است، دلیل روشن از خشم و نفرت مردم به رژیم و خروش و خیزشهای برحق آنها است.

مردم می بینند که چگونه رژیم جان و امنیت آنها را برای تقویت تروریسم در منطقه، پرکردن جیبهای گشاد حزب الله، حشدالشعبی، مدافعان حرم و .... هزینه می کنند. تهاجم مردم لردگان در روز شنبه ۱۳ مهر به دفتر نماینده خامنه ای با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» و .... که از طرف مردم داده شده است دقیقا تودهنی به خلیفه ارتجاع است که همین چند روز پیش در دفاع از حرکتهای تروریستی سپاه پاسداران، این شعار را نادرست اعلام کرد. به خطر افتادن جان مردم روستای چنار محمود، نه اولین جنایت رژیم در حق مردم ایران است و نه آخرین آن خواهد بود. ادامه هر روز عمر رژیم مساوی افزایش فلاکت و بی حقوقی برای مردم ایران و مردم منطقه است.

رویدادهای اخیر در بسیاری از شهرهای عراق که تا کنون به قتل بیش از صد نفر و زخمی شدن صدها نفر منجر شده، دستان خون آلود مزدوران حشد الشعبی دست ساز رژیم در عراق و حکومت ضد مردمی عراق را در مقابل همگان به نمایش گذاشت. توصیه ولی فقیه به مردم عراق از زبان نماینده او، حسین شریعتمداری، برای اشغال سفارت آمریکا، دقیقا در جهت ادامه عمر رژیم ولایت فقیه است که در میان مردم ایران و عراق به پایان خود نزدیک شده است.

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول