فراسوی خبر ... پنجشنبه ۲۷ دی

قربانی شدن کودکان سیستان و بلوچستان برای توسعه کربلا

زینت میرهاشمی

خبرگزاری حکومتی فارس روز چهارشنبه ۲۶ دی، گزارشی از حاتم بخشیهای رژیم در عراق را منتشر کرد. گوشه ای از این گزارش به دیدار ظریف از شهر کربلا و پروژه ی طرح توسعه حرم امام حسین پرداخته شده است. بنا به این گزارش این پروژه به دست هنرمندان و مهندسان ایرانی در حال ساخت است.

تا وقتی رژیم در قدرت است و جنگ در سوریه، یمن و .... جریان دارد، ثروت مردم ایران برای بازسازی این مناطق به کار خواهد رفت. در حقیقت وجود رژیم در منطقه به استمرار جنگ یاری می رساند و از سویی دیگر وجود ناآرامی و جنگ در این کشورها به سود جمهوری اسلامی است. تضمین امنیت رژیم از طریق مداخله در کشورهای دیگر امکان پذیر است و لذا رژیم با گشاده دستی تمام برای امنیت خودش ولخرجی می کند. این کمکها در حالی انجام می شود که آمار افزایش کودکان خیابانی، کودکان کار، کم شدن مدارس دولتی، خصوصی شدن آموزش و پرورش، بازماندن دانش آموزان از تحصیل به دلیل فقر، رشد بیماریها به علت فقدان امکانات و بهداشت و..... سیر صعودی داشته است.

بنا به گفته مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، ۳۰۰ هزار دانش آموز از میان ۷۰۰ هزار دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان، نیازمند نوشت افزا، پوشاک، کفش و تغذیه هستند.

آمارها و گزارشهای سوء تغذیه و فقر در استان سیستان و بلوچستان به طور فاحش سیر صعودی دارد. در دورانی که درآمد نفت در سطح بالایی بود هیچ سهمی به این کودکان نرسید و می توان تصور کرد که هر چقدر نیازهای حزب الله لبنان، بشار اسد و حوثیهای یمن و حشد الشعبی و ... زیادتر شود، سفره هموطنان محروم ما لاغر تر خواهد شد.

شعار های سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن/ دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست و.... در خیزشهای خیابانی و جنبشهای مردمی، به درستی نشان می دهد که مردم به طور کامل با رژیم و سیاستهای آن مخالفند. مردم می دانند که هزینه دوستی با بشار اسد به معنی افزایش فقر در ایران است.

 

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست