فراسوی خبر .... پنجشنبه ۲۴ اسفند

 

چرایی کشتار زندانیان سیاسی با عنوان خودکشی و سکته

 

زینت میرهاشمی

 

کشتار زندانیان سیاسی در زیر شکنجه و اعلام آن با عنوان خودکشی، سکته و یا بیماری، بعد از قیامهای دی ماه سال جاری زنجیر وار ادامه دارد و بنابرین زندانیان سیاسی امنیت جانی ندارند. بدیهی است که مسئول جان همه زندانیان پایوران جمهوری اسلامی و در راس آن ولی فقیه است. 

عدم پیگیری و پاسخگویی به خانواده های قربانیان وجه اشتراک همه باندهای حکومتی است. مجلس نشینان بزدلی که حتا جرات پیگیری سوالهای مبهم خود در مورد فیلمهای مربوط به قربانیان را ندارند، کارگردانی و فیلمسازی جنایتکاران حرفه ای را تایید می کنند. بازار فیلمسازان از شکنجه گاههای مخوف این روزها بسیار داغ است. یک نمونه آن فیلم مربوط به به اصطلاح خودکشی کاوُس سید امامی از فعالان محیط زیست است.

یک مجلس نشین از ایلام در روز چهارشنبه ۲۳ اسفند، حرفهای شکنجه گران در مورد مرگ تحمیلی به طالب بساطی، کارمند اورژانس شهرستان ملکشاهی مبنی بر سکته را تایید کرد.

طالب بساطی یکی از تظاهرکنندگانی بود که جنایتکاران در روز یکشنبه ۶ اسفند خبر مرگ او را به خانواده اش دادند. احمد راجی، از جمله درویشهای گنابادی بود که بعد از به قتل رساندن او، به خانواده اش اعلام کردند که وی در زندان فوت کرده است.

 

طی سه ماه اخیر، یعنی از قیامهای هفته اول دی ماه تا کنون، تعداد زیادی در زندان کشته شده اند که رژیم جان باختن آنها را در اثر سکته، بیماری و یا خودکشی اعلام کرده است. در حالی قاتلان می خواهند مرگ زندانیان را طبیعی جلوه دهند که اجازه هیچگونه کالبد شکافی، دسترسی خانواده به جسد و یا خاکسپاری آزادانه در محل مورد دلخواه خانواده را نمی دهند و  از خانواده ها با تهدید می خواهند که سکوت کنند.

شهدا سینا قنبری در تهران، محسن عادلی در دزفول، وحید حیدری در اراک، حسین قادری در سنندج، حسن ترکاشوند در کرج، سارو قهرمانی در سنندج، کیانوش زندی در سنندج، علی پولادی در چالوس، محمد نصیری در زنجان، کاووس سید امامی در تهران، احمد راجی و طالب بساطی طی همین دو ماه و نیم زیر شکنجه و در اثر فشار در زندان جان شان را از دست داده اند.

تحمیل اعتصاب غذا به زندانیان سیاسی یکی دیگر از شیوه های جمهوری اسلامی برای به قتل رساندن زندانیان مقاوم است. هم اکنون تعدادی از زندانیان سیاسی و منجمله سهیل عربی و گلرخ ایرایی در اعتصاب غذا بوده و جانشان در خطر است. علیرغم اعتراضهای جهانی، جنایتکاران حکومتی، حاضر به برآورده کردن خواسته های برحق آنها نیستند و با بی تفاوتی، شرایط مرگ تدریجی این زندانیان مقاوم را فراهم می کنند.

سحن پراکنیهای دستیار اقتصادی روحانی و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خلیفه ارتجاع، چرایی قتل زندانیان سیاسی در زیر شکنجه را برجسته می کند.

دستیار اقتصادی روحانی می گوید: ممکن است دفعه بعد فرصت در اختیار شما نباشد... اگر همین طور ادامه دهیم و در همین روند پیش رویم، در معرض خطر خواهیم بود. 

پاسدار باقری می گوید: هر چه زمان می گذرد، نیروهای مسلح به طور جدی تر با حوادث و تهدیدات روبرو هستند و این تهدیدات روز به روز وسیع تر و متنوع تر می شود.

سحنان سرنشینان کشتی ورشکسته ولی فقیه تایید نگرانی حسن روحانی از غرق شدن کشتی ولایت است.

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست