فراسوی خبر... شنبه 23 آبان

نامه درخواستی به خبرنگاران ممالک خارجه در باره این "روحانی" شیاد

لیلا جدیدی

خبرنگاران خارجی گرامی، ضمن تشکر از مطرح کردن سوالات مهمی از ریس جمهوری که منتخب واقعی مردم ایران نیست و از چندین و چند فیلتر وفاداری عبور کرده تا سرسپردگی کامل خود را به نظام مستبد ولایت فقیه ثابت کند، چند انتقاد و دو سه تذکر کوتاه اما مهم داریم، به این امید که دفعات بعد بیشتر دقت و رعایت بفرمایید. در ضمن، سپاسگزاریم که به خاطر نوشتن این نامه، کشورتان ما را زندانی نمی کند.

نخست آنکه، بار دیگر که این "روحانی" شاد یا هر ملای با عمامه یا بی عمامه شیاد دیگری به سوال شما در مورد حق پوشش زنان که حقی جهانشمول و حقوق بشری است پوزخند زد و گفت "هرکس در زندگی خصوصی اش آزاد است"، لطفا از وی بپرسید پس چرا به مجالس مهمانی و عروسی مردم حمله می برید و عروس و دامادها و مهمانها را دستگیر می کنید؟

وقتی ایشان گفت "ما مسایل مهمتری داریم"، شایسته بود که می پرسیدید آن مسایل را نام ببرد و بگوید چه اقداماتی در حل آن مسایل مهم مانند پرداخت حقوق کارگران، ایجاد زندگی مرفه، برداشتن فاصله طبقاتی، رسیدگی به وضعیت کودکان کار و کارتن خوابها و... کرده است؟ شاید شما هم بدانید که اینها مسایل مهم ایشان نیست، بلکه مساله مهم همان سلاح هسته ای بود و همان بیش از 100 هزار موشکی است که پاسدار حسین سلامی به تازگی اعلام کرد و گفت به همین دلیل "حرف آخر را ما می زنیم".

یک نکته دیگر که اگر ما ایرانیها مطرح کنیم خطرناک خواهد بود این است که بار دیگری که تاریخ آزادی آقایان موسوی و کروبی را می پرسید، لطف بفرمایید این را نیز سوال کنید، هزاران زندانی سیاسی که بدون محاکمه و برخورداری از حقوق به خاطر ابراز نظر در سیاهچالهای آنها هستند را کی آزاد می کنند؟ ببینید آیا این وعده سر خرمن که "آنها روزی آزاد خواهند شد" را هم به شما می دهد؟

درخواست دیگر آنکه، لطفا از ایشان بپرسید وقتی دید دولت فرانسه رعایت هنجارهای سکولار خود را به پذیرایی از وی در کاخ الیزه ترجیح داد و این بار هم آقای اولاند مانند جناب ژاک شیراک از خیر مهمانی گذشت، چه احساسی به او و همراهانش دست داد؟ در همین زمینه، چرا خانمهای دیپلمات که به ایران می آیند باید به خواسته شما عمل کنند و لباسی مطابق هنجارهای شما بپوشند، اما شما به فرانسه می روید، عمامه تان را بر نمی دارید؟

پوزش می خواهیم که زیاد سوال داریم در حالیکه پاسخ آن را خودمان می دانیم. اما اگر وقت داشتید و مایل هستید دروغ بیشتر بشنوید، از این رییس جمهوری شیادی که با سر نیزه بر مردم حاکم کرده اند، بپرسید شما که دم از قانون کشورتان می زنید، آیا اینها که در مجلس قانون می گذارند، نمایندگان مردم هستند یا دستچینهای مرتجع ولی فقیه نظام؟ بپرسید چند نماینده زن دارید و آیا آنها چطور نماینده اکثریت زنان ایران شدند؟ این ملاها چگونه است که برای زنانی که می خواهند آزاد باشد تصمیم می گیرند؟

در خاتمه به شما هشدار می دهیم، لطفا این سوالات را در کشور خودتان مطرح کنید. اگر به ایران سفر کردید دم بر نیاوردید زیرا مانند ده ها خبرنگار و روزنامه نگار زندانی خواهید شد. یادتان باشد که سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران را یکی از بدترین کشورها از حیث آزادی مطبوعات می‌داند.

 

به امید آنکه موارد زیر را در مصاحبه های بعدی خود رعایت کنید

براندازی خواهان ایران

 

 

بازگشت به صفحه نخست