فراسوی خبر آدینه 22 آبان

 

حسن روحانی نماینده یک رژیم مستبد و ارتجاعی است

زینت میرهاشمی

 

روحانی به عنوان نماینده رزیم قرار است روز دوشنبه 16 نوامبر به فرانسه سفر کند. دولت فرانسه در حالی وی را پذیرا شده که بوی خون، باروت، تبعیض، شکنجه، اعدام و کشتار از عَبای و عَمامِه روحانی به مشام می رسد. به نظر می آید مساله قراردادهای اقتصادی و ولخرجیهای پیش بینی شده رژیم، گوش و چشم دولتمردان فرانسوی را بسته، و وجدان شان با پول خون خاموش شده است.

حسن روحانی در مصاحبه روز چهارشنبه 20 آبان با شبکه تلویزیونی کانال 2 خبر از بستن یک سری قراردادهای اقتصادی و خرید هواپیماهای مسافربری ایرباس از فرانسه داد. با توجه به این که این مصاحبه در تهران و چند روز قبل از ورود وی به فرانسه انجام شده، مهیا کردن شرایط بده و بستان برای دلالها، تاجران و واسطه ها است. البته وعده های حسن روحانی بر فرض لغو تحریمها که با اجرای برجام عملی خواهد شد، استوار است. اجرای برجام هم با چالش خط سرخهای جدید ولی فقیه روبرو شده است.

 

اعتراض به بده و بستانهایی که بوی خون می دهد

رویدادهای هفته ای که امروز پایان آن است،نشان دهنده شعله ور شدن آتش زیر خاکستر است.

از روز دوشنبه تا امروز، هموطنان آذری در شهرهای آذربایجان در اعتراض به برنامه مبتذل تلویزیون رژیم دست به اعتراض و تظاهرات زدند و در این حرکتهای اعتراضی تعدادی دستگیر شدند.

روز دوشنبه 18 آبان یک کارگر نوجوان 17 ساله به دست مزدوران خامنه ای در اهواز به قتل رسید. علی جلالی کارگر نانوا در حین انجام کار مورد اصابت گلوله قرار گرفت. ماموران سرکوبگر رژیم به بهانه های ساختگی به رستوران و قهوه خانه های محلی در منطقه لشکرآباد اهواز یورش برده و در اقدام به تیراندازی با جوانان درگیر شدند.

معاون اجتماعی سرکرده نیروی انتظامی خوزستان روز پنجشنبه 21 آبان، طبق روال همیشگی ایادی رژیم، جوانان این محل را اراذل و اوباش خواند و مدعی شد که ماموران تیراندازی هوایی کرده و بعد از آرامش در منطقه به کلانتری برگشتند. وی بی شرمانه قتل این نوجوان را نا معلوم اعلام کرد و ضمن اعتراف به دستگیری تعدادی از جوانان گفت؛ معلوم نیست از طرف چه کسی تیر خورده است.

روز یکشنبه 17 آبان، 4 نفر محکوم به جرائم عادی در زندان مرکزی کرج اعدام شدند.

در این فراسوی کوتاه، امکان پرداختن به تمامی ابعاد جنایتهای رژیم جمهوری اسلامی در هفته گذشته وجود ندارد.

اکنون حسن روحانی به نمایندگی از طرف این رژیم به ایتالیا و فرانسه سفر می کند. هر وجدان بیدار اگر فقط به رویدادهای هفته گذشته نگاهی بیاندازد نمی تواند تنفر خود از پهن کردن فرش قرمز در برابر حسن روحانی را پنهان کند. بر همین منظر همصدا با همه آزادیخواهان باید گفت روحانی نماینده مردم ایران نیست، او نماینده رژیمی جنایتکار است که باید سران آن در دادگاههای بین المللی به خاطر جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست