فراسوی خبر ... یکشنبه ۶ بهمن

تشدید بحران در عراق برای پوشاندن آبروی بر باد رفته

زینت میرهاشمی

روز آدینه ۴ بهمن، مزدوران  حشدالشعبی و طرفداران مقتدا صدر اقدام به لشکرکشی در خیابانهای بغداد کردند. راه اندازی تظاهرات نمایشی در برابر تظاهرات مردمی که هر روز کشته و زخمی می دهند، از شگردهای رذیلانه و غیر انسانی رژیم ولایت فقیه است. همزمان تظاهرات مخالفان حکومت با شعارهای نه به مقتدا صدر و نه به عامری، کشورم آزاد باقی می ماند برگزار شد و دو نفر شهید و دهها زخمی شدند. مخالفان نظام حاکم بر عراق در روز شنبه ۵ بهمن نیز مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفتند که در این حمله ۴ تن از معترضان جان باختند و دهها نفر زخمی شدند.

پوشش خبری جراید رژیم از لشکرکشی حکومتی طرفداران مقتدا صدر و  حشدالشعبی، تلاشی عامدانه از طرف رژیم برای جبران بی آبرویی خود در انتقام «نرم» به جای «سخت» است. رژیم تلاش فراوان کرد تا از طریق مزدوران نیابتی خود، تظاهرات نمایشی در بغداد برگزار کند تا قدرت مزدوران خود علیه آمریکا را نشان دهد. 

روزی نامه های رژیم در صدر خبرهای شان با تصاویر فتوشاپ از تظاهرات «میلیونی» مردم عراق علیه حضور آمریکا نوشتند. جریده کیهان، بلنگوی ولی فقیه با تیتر بزرگ نوشت: «بروید تا زنده بمانید» این شعار هم وزن همان شعار مسخره «انتقام سخت» است.

این شعارهای تهدید آمیز و جنگ طلبانه در جهت تشدید تنش و بحران در عراق برای مقابله با مبارزه حق طلبانه مردم این کشور است.

ملاقات رئیس جمهور عراق با ترامپ در حاشیه نشست داووس، علیرغم اخطار و تهدید  حشدالشعبی، فرمالیته بودن تصمیم پارلمان عراق را نشان داد و یک تودهنی بزرگ به رژیم است.

مردم عراق با مبارزه شان با شعارها و حرکتهای انقلابی شان با صدها کشته و هزاران زخمی تا کنون نشان داده اند که خواهان بیرون کردن رژیم ولایت فقیه، سپاه قدس و مزدوران وابسته به آن در عراق هستند. آنها در بیانیه های شان بارها مخالفت خود را با هر نوع اشغالگری و منجمله اشغالگری آمریکا بیان کرده اند. حضور تروریستی رژیم ایران در عراق، پایه های اشغالگری ایالات متحده در عراق را محکم تر خواهد کرد. همان گونه که سپاه تروریستی قدس بود که پای نیروهای نظامی روسیه و آمریکا و دیگر کشورها را به سوریه باز کرد. همچنین شرایط  برای لشکرکشی نطامی کشورهای اروپایی و آمریکا و ژاپن به خلیج فارس و تنگه هرمز توسط رژیم ولایت فقیه مهیا شد.

خنثی شدن نمایش مرده سواری حاج قاسم و اعتراضهای گسترده مردمی به شلیک عامدانه سپاه به هواپیمای مسافربری و به قتل رساندن ۱۷۶ سرنشینان آن، به رژیم خیلی گران آمد. انکار و دروغ و اعتراف زیر فشار دیگر هیچ آبرویی برای رژیم نگذاشت.

پنهانکاری، دروغگویی در تعداد موشک شلیک شده به هواپیما، خودداری از رمزگشایی جعبه سیاه هواپیما و ترس از افشای راز پنهان این جعبه، قتل عمد ۱۷۶ نفر، کشتار ۱۵۰۰ نفر از مردم در قیام آبان ۹۸، پیداشدن جسدهای بی جان شکنجه شده در گوشه و کنار میهن، جنایت در نیزارهای ماهشهر و.... اینها شماری از پرونده های حکومت است که باید پاسخ دهد.

رژیم برای عادی سازی این جنایتها، با اختصاص دادن بودجه ویژه به سپاه تروریستی قدس و مرز نشناختن برای فعالیتهای تروریستی آن، به تنش و بحران بیشتر در عراق دست خواهد زد. سیاستهایی که کاملا به ضرر منافع مردم ایران و عراق است. یکی از این موارد، سنگر گیری پشت شعارهای ضد امپریالیستی است. این جبهه گیری دروغین ارتجاع ولایت فقیه در پشت شعارهای دروغین ضد امپریالیستی و علیه اشغالگری آمریکا در کشورهای منطقه با مبارزه مردم عراق آنچنان بی محتوا شده که هیچ خریداری ندارد.

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول