فراسوی بر ... یکشنبه ۱ دی ماه  ۱۳۹۸

 

وحشت آشکار رژیم از شورش گرسنگان

زینت میرهاشمی

 

نهادینه شدن شغل کولبری (اگر بشود اسمش را شغل گذاشت) دستاورد چهل سال حکومت ولایت فقیه است و در حالی که همه می دانند این همه دزدی و چپاول اقتصاد ایران را ویران کرده، ادعای ضربه زدن کولبران (باربران) به اقتصاد کشور نهایت بی شرمی و وقاحت است. به راستی وقاحت و بی شرمی تا کجا؟ انگار که مرگ دلخراش دو نوجوان کولبر که قلب سنگ حکومتیان را به درد نیاورده اولین مورد و یا آخرین آن است. قتل کاسبکاران و کولبران (باربران) توسط پاسداران و ماموران بی رحم رژیم در استانهای محروم غرب کشور به طور مرتب اتفاق افتاده است.

واکنش مذبوحانه جهانگیری معاون روحانی نسبت به قربانی شدن فرهاد خسروی نوجوان ۱۴ ساله و برادر ۱۷ ساله اش، به خاطر لقمه ای نان، نهایت بی شرمی نظام دزد سالار است.

این مزدور بی مایه رژیم، برای جلوگیری از گسترش خشم مردم مریوان خواستار رسیدگی سریع به وضعیت معاشی خانواده خسروی شد. این نوع رسیدگیها در حد یک نمایش و ادعای دادن صدقه است. جهانگیری مثل بقیه همقطارانش ادعای «جریحه» دار شدن وجدان نداشته اش را می کند.

 

همانطور که سهمیه اندکی که در بودجه بندی سال ۹۸ برای ایجاد کار در این مناطق اختصاص داده شده بود ملاخور شد و به گفته دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در استان کردستان کاری انجام نشد و وعده بیمه کردن کولبران توسط علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام نشد، وعده بی پشتوانه جهانگیری هم به همان سرنوشت دچار خواهد شد.

مردم ایران به خوبی آگاه هستند که برادران قاچاقچی و باندهای مافیایی شریک آنان انحصار واردات را در اختیار دارند و هم اینان هستند که تحمل نان خوردن مرزنشینان استانهای محروم را ندارند. این بی مایگان و ذوب شدگان در ولایت که زورشان به گرفتن مالیات از زیر مجموعه های بیت ولی فقیه نمی رسد، قدرت شان را در سرکوب مردم گرسنه روستاهای مرزی نشان می دهند.

در مریوان، هزاران نفر در خاکسپاری نوجوان کولبر شعار مرگ بر دیکتاتوری داده و سرود «ای شهیدان» را به زبان کردی خواندند و جهانگیری با گفتن تسلیت ژست گرفت.

سازمان حقوق بشر «هه نگاو» تعداد کودک کولبر، زیر ۱۸ سال، که فقط در سال ۲۰۱۹ جان شان را در راههای پر و پیچ  خطرناک از دست داده اند را ۷ نفر اعلام کرده است. به گفته این نهاد حقوق بشری، در یک سال گذشته ۱۴ کولبر در اثر سرمازدگی جان شان را از دست داده اند. به این آمار باید آمار کولبرانی که در اثر تیر ماموران رژیم زخمی و یا کشته شده اند را اضافه کرد.

اما این که رژیم بعد از پخش این خبر واکنش نشان داده دقیقا تاثیر قیام خونین آبان ۹۸ و نشان دهنده این است که از قیام خونین آبان ورق به زیان حاکمیت برگشته است.

کنش های پایوران رژِیم بعد از گذشت بیش از یک ماه از قیام آبان، از حاشا کردن، شهید دزدی، ندادن آمار شهیدان، ادامه دستگیریها، انداختن پیکرهای شکنجه شده زنده یادان قیام در رودخانه ها، ترویج خشونت و کاربرد شدیدترین شکنجه ها برای مهیا کردن چوبه های دار و ماشین تواب سازی.... این روزها به راستی فضایی است که گویا نه یک رژیم چهل ساله بلکه تازه برای کسب قدرت و نگهداری آن تلاش می کند.

 

در رویدادی دیگر نماز جمعه خوان موقت مشهد (بلندگوی خامنه ای) به درستی اوضاع وخیم رژیم را بیان کرده و توصیه می کند که به وضع مردم رسیدگی شود. وگرنه: «پوستمان را می‌کَنند، گوشتمان را می‌خورند و استخوانمان را خرد می‌کنند.». ولی این آخوند تا مغز استخوان فاسد این را می داند که وقتی آن روز فرا برسد نه مردم بلکه حیوانات هم گوشت فاسد و مسموم آنها را هم نخواهند خورد.

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول