اطلاعیه سازمان چریکهای فدایی خلق ایران:
در سوگ درگذشت ستاره درخشان هنر ایران، بانو مرضیه

با تاسف و تاثر بسیار امروز چهارشنبه 21 مهر خانم مرضیه(اشرف السادات مرتضایی)، بانوی هنر و آواز ایران درگذشت.

بانو مرضیه از سال 1322 در عرصه هنر و موسیقی ایران نقش برجسته و تاثیر گذاری داشت. صدای دلنشین و جذاب او در برنامه گلها برای مردم ایران همراه با خاطرات زیادی است. خانم مرضیه یک زن شجاع، مقاوم، مهربان و محبوب بود و آواز او صدای مردم محروم ایران و زنان رنجدیده میهن ما بود. او سرشار از اندیشه انسان دوستی و عشق به انسانها بود. بدون تردید یاد و خاطره خانم مرضیه به عنوان ستاره درخشان هنر ایران برای همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند.

بانو مرضیه در سال 1373 در یک انتخاب شجاعانه و آگاهانه به جنبش مقاومت ایران پیوست. این انتخاب پرهزینه و عضویت در شورای ملی مقاومت ایران برای خانم مرضیه سبب تشدید کینه و دشمنی رژیم ایران نسبت به وی شد. اما مرضیه با شجاعت وصف ناپذیر در مقابل همه توطئه های ضد انسانی، ضد فرهنگی و ضد هنری رژیم ولایت فقیه ایستادگی کرد.

در اسفند ماه سال گذشته با درگذشت دختر خانم مرضیه بیماری سرطان او تشدید شد. فقدان هنگامه برای خانم مرضیه بسیار دردناک بود و سرانجام امروز این بانوی هنر و این رزمنده جنبش مقاومت ایران، پس از 86 سال عمر پر بار و افتخارآمیز ما را ترک کرد.

سازمان چریکهای فدایی خلق ایران درگذشت بانو مرضیه را به خانواده این هنرمند مقاوم و محبوب، به مردم ایران، به نیروهای مقاومت ایران و به جامعه هنرمندان ایران تسلیت می گوید.


سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۹(۱۳ اکتبر ۲۰۱۰)