گزارش کوتاه از مراسم یادمان حماسه و رستاخیز سیاهکل

روز شنبه 7 فوریه 2009(19 بهمن 1387) مراسم پرشکوه سی و هشتمین سالگرد رستاخیز سیاهكل با شرکت تعداد زیادی از ایرانیان در هلند برگزار شد.
بر دیوارهای سالن برنامه آرم سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، عکس شهدای حماسه سیاهکل و عکس تعدادی از رهبران و بنانگذاران سازمان نصب شده بود.
در ابتدای برنامه رفیق جعفر پویه به شرکت کنندگان در این مراسم خوش آمد گفت و در خواست کرد که برای گرامیداشت یاد شهدای حماسه سیاهکل یک دقیقه سکوت شود. پس از سکوت یک نماهنگ کوتاه در باره رویداد سیاهکل و شهدای قهرمان آن پخش شد. پس از آن پیام سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به مناسبت سی و هشتمین سالگرد حماسه و رستاخیز سیاهكل توسط رفیق لیلا جدیدی خوانده شد.
سپس فیلم کوتاهی در مورد حماسه سیاهکل که در 19 بهمن سال گذشته از سیمای آزادی پخش شده بود برای شرکت کنندگان در مراسم به نمایش درآمد.
پس از آن پیام هواداران جنبش فدایی در ایران قرائت شد. متن این پیام ضمیمه است.
سپس رفیق مهدی سامع سخنرانی خود پیرامون تاریخ نگاری وزارت اطلاعات برای جنبش پیشتاز فدایی را آغاز کرد و به مدت 40 دقیقه جنبه هایی از تلاشهای رذیلانه وزارت اطلاعات رژیم ولایت فقیه برای مخدوش کردن سیمای درخشان جنبش پیشتاز فدایی را تشریح کرد. در اواسط این سخنرانی یک فیلم کوتاه از افشاگری یکی از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر(پلی تکنیک) پخش شد.
پس از پایان سخنرانی برنامه هنرمند برجسته کشورمان، خانم گیسو شاکری آغاز شد. گیسو شاکری با اجرای یک دکلمه و چند ترانه سرود به یادماندنی یاد و خاطره رزمندگان دلیر رستاخیز سیاهکل را گرامی داشت که با استقبال پرشور شرکت کنندگان در مراسم روبرو شد. پس از آن 30 دقیقه تنقس اعلام شد.
در قسمت دوم برنامه ابتدا رفیق جعفر پویه پیام تبریک حزب احیای کمونیستی ایتالیا به سازمان چریکهای فدایی خلق ایران را قرائت نمود و شرکت کنندگان را به گفتگو و تبادل نظر پیرامون تاریخ نگاری دشمن فراخواند. تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم با توجه به محدود بودن وقت طی 5 تا 10 دقیقه به اظهار نظر پرداختند.
قسمت پایانی برنامه به کارگاه هنر ایران اختصاص داشت که در آن رفیق فریدون رمضانی چند ترانه سرود بیادماندنی را اجرا کرد. در قسمتی از این بخش رفیق آناهیتا اردوان سروده خود با نام سنگسار را دکلمه نمود که شرکت کنندگان در مراسم از آن استقبال پر شور نمودند. مراسم با اجرای سرود انترناسیونال به پایان رسید.
از طرف شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران دسته گلهای زیبایی به مراسم تقدیم شده بود.
تمامی مراسم به طور زنده از شبکه جهانی پالتالک پخش می شد و تعداد زیادی از ایرانیان بدین وسیله در جریان برنامه قرار گرفتند.

 دبیرخانه سازمان چریکهای فدایی خلق ایران
20 بهمن 1387(8 فوریه 2009)

 

پیام هواداران جنبش فدایی در ایران
ثقل زمين كجاست
من در كجاي جهان ايستاده‌ام
اي سرزمين من...
با درود به تمام رفقا
سال‌گرد 19 بهمن، بهانه‌ای است كه گرامي بداريم شعله‌هاي آتشي را كه در آن سال‌هاي تاريك نورافشاني كرد. شعله هایی كه نويد پويايي و رزمندگي را مي‌آورد تا جوابی باشد برای عافيت‌طلباني كه انفعال را تئوريزه كردند.
به ياد بياوريم كه گفتند فعاليت سياسي بدون حركت و مبارزه مفهومي ندارد و چه آسان از جان خود گذشتند.
به ياد بياوريم آن شور انقلابي را كه خواهان دنيايي بهتر و انساني‌تر بود. حتي براي كودك دشمنش.
به ياد بياوريم ايمان راسخ آناني را كه انسان را آزاد و سربلند مي‌خواستند و ستاره در مشتشان بود، هنگامي‌كه خونشان فرياد شد.
درود مي‌فرستيم به حنجره خونبارشان، هنگامي‌كه آزادي را فرياد كردند. اين‌گونه بود كه تاريكي شكست و اميد طلوع كرد.
و ما...
ما ديديم كه در كجاي جهان ايستاده‌ايم و آتشي كه از آن گرم مي‌شويم تا امروز...
درود سرخ ما بر تمامي فدائيان خلق
زنده باد آزادی
پيش به سوي سوسياليسم
در اهتزاز  باد پرچم سرخ فدائي
هواداران جنبش فدایی در ایران  18 بهمن 1387