پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

 

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۸

 

هموطنان، زنان و مردان ایران زمین

عید نوروز، آغاز سال ۱۳۹۸ و جشن بهار را از جانب خود و تمامی رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به شما شادباش می گویم. جنیش بهار، جشن بالندگی و رستاخیز طبیعت بر شما خجسته باد.

نفس باد صبا مشك فشان خواهد شد

عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد.

 

اکنون که شاهد دگرگونی طبیعت و وزش نسیم بهاری هستیم،

اکنون که نغمه چلچله ها مژده سپری شدن زمستان را می دهد،

اکنون که درختان لباس رنگین به تن می کنند،

باور کنیم که روز خجسته آزادی مردم ایران فراخواهد رسید و عمر نظام ننگین ولایت فقیه به پایان خواهد رسید. خامنه ای بیهوده می پندارد که استبداد مذهبی حاکم بر مردم ایران ازلی و ایدی خواهد بود. کاخ این نظام جهل و جنایت مثل همه پیشینیان اش بر سر ساکنان آن فرو خواهد ریخت.

 

هموطنان

اگر بخواهم سال گذشته را در خلاصه ترین شکل معرفی کنم، باید به پدیده مرتبط با هم تاکید کنم.

اول- حاکمیت با تمام امکاناتش مردم ایران را از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت فشار قرار داد و حقوق اولیه آنان را پایمال نمود. حکام ایران با سرکوب و صدور تروریسم و بنیادگرایی اسلامی به جنگ با مردم  ادامه دادند و با دخالتهای ماجراجویانه در دیگر کشورها، منابع و درآمدهای متعلق به مردم را برای حفظ رژیم ارتجاعی شان هزینه کردند.

دوم- اکثریت قاطع مردم با شیوه های گوناکون انزجار و نفرت خود را از رژیم حاکم ابراز داشتند.  خشم و نفرت مردم از استبداد دینی نشان داد که مردم خواستار تغییر نظام با همه دسته بندیها و باندهای تشکیل دهنده آن هستند. هزاران حرکت اعتراضی توسط کارگران، کشاورزان، تهیدستان، معلمان، پرستاران، بازنشستگان، بازاریان، دانشجویان، زنان و  جوانان این واقعیت را نشان داد.

 

هموطنان

سال ۱۳۹۷ با همه دردها و رنجهایی که برای مردم ایران داشت، به پایان رسید. ما در حالی سال جدید را آغاز می کنیم که تعداد زیادی از زنان و مردان کشورمان به جرم دفاع از حق و آزادی در زندانهای ولایت خامنه ای اسیر هستند.

با ستایش از مقاومت آنان و ادای احترام به خانواده شهدا و زندانیان سیاسی، به همه آنها درود می فرستم آرزو می کنم که همزمان با دگرگونی طبیعت، بهار آزادی فرارسد و همراه با زندانیان سیاسی و عقیدتی یاد همه ی شهدای جنبش رهایی بخش مردم ایران را با گردهمآیی در خاوران گرامی داریم.

از همه ی شما و به ویژه از فعالان جنیش فدایی درخواست می کنم که به یاری هم وطنانی كه در این لحظات به كمكهای ما نیاز دارند، به ویژه كودكان و نوجوانان  بی سرپرست بشتابیم.

با امید به بهار آزادی، ما با هم متحد می شویم و پرونده نظام جهل و جنایت را برای همیشه می بندیم. آرزو می کنم که سالی  سرشار از عشق و دوستی و بدون هر نوع ستم و تبعیض جنسیتی، مذهبی، قومی و ملی در پیش باشد.

برایتان سلامتی، سرفرازی، دوستی و صلح و آزادی آرزو می كنم.

مهدی سامع

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول