پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۷

 

هم وطنان عزیز

عید باستانی نوروز، آغاز سال ۱۳۹۷ خورشیدی و جشن رستاخیز طبیعت را از جانب خود و تمامی رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به شما تبریك و شادباش می گویم و برایتان سرفرازی، موفقیت، سرسبزی، سلامتی و آزادی آرزو می كنم.

در لحظه تحول و دگرگونی طبیعت، وقتی پرندگان با نغمه های شورانگیز و مستانه خود فرا رسیدن بهار را مژده می دهند و طبیعت رنگین کمان می شود، آرزو می کنم که سال جدید، سال تغیرات بزرگ در حیات سیاسی اجتماعی مردم ایران، سال غلبه بر جهل، استبداد و بیدادگری، سال فرا رسیدن بهار آزادی و سال رهایی مردم ایران از چنگال نظام اهریمنی ولایت فقیه باشد.

 

هموطنان

در سال گذشته رویدادهای مهمی در ایران اتفاق افتاد که ماحصل آن تعمیق تضاد بین مردم و حاکمیت و شفاف شدن هرچه بیشتر این تضاد بود.

فاجعه ملی زلزله در غرب کشور در استان کرمانشاه و همبستگی شگفت انگیز مردم سراسر ایران که مستقل از رژیم به یاری قربانیان این سانحه تاسف بار شتافتند، عمق بی اعتمادی مردم به ولایت خامنه ای و سپاه منفور پاسداران را نشان داد. عدم رسیدگی موثر به مردم مناطق زلزله زده، یكبار دیگر نشان داد كه حكام فاسد و مستبد در فكر حداقلهای زندگی مردم ایران نبوده و نیستند.

 

در سال گذشته شاهد چندین هِزار حرکت اعتراضی از جانب کارگران، معلمان، کشاورزان، دانشجویان، کارمندان، پرستاران، زنان، ملیتهای تحت ستم، جوانان، بازنشستگان، غارت شدگان موسسات مالی، طرفداران محیط زیست و حرکت شجاعانه دختران خیابان انقلاب بودیم . بر بستر چنین جنبش گسترده اعتراضی بود که قیامهای پرشکوه دی ماه تمامی حاکمیت را به لرزه انداخت. شرایطی که منجر به این خیزشهای گسترده در بیش از 140 شهر شد، هنوز پابرجا ست. حرکت اعتراضی زنان و مردان برابری طلب در روز جهانی زن و جنبش گسترده و سراسری در شب چهار شنبه سوری، دره عمیق بین مردم و رژیم حاکم را به خوبی نشان داد. جوانان ایران زمین در شب چهارشنبه سوری همراه با شعله های آتش، جدال بین نور و ظلمت، بین آزادی و ارتجاع را در مقابل چشمان همگان قرار دادند.

 

زنان و مردان ایران زمین

سال جدید را در حالی شروع می کنیم که بسیاری از زنان و مردان ایران زمین به خاطر آزادیخواهی و دگراندیشی در زندانهای ولایت خامنه ای اسیر و شمار زیادی از کارگران، زنان، معلمان، دانشجویان و جوانان به جرم دفاع از حقوق برحق شان به بند کشیده شده اند. طی سه ماه گذشته تعدادی از زندانیان سیاسی در زیر شکنجه به شهادت رسیده که کارگزاران حکومت وقیحانه آن را خودکشی اعلام می کنند.

با ستایش از مقاومت زندانیان سیاسی و عقیدتی كه تحت شدیدترین شكنجه ها و رفتارهای ضد انسانی قرار دارند، به همه آنها درود می فرستم و یاد همه ی ایرانیانی كه در سال گذشته در مبارزه علیه استبداد دینی به شهادت رسیدند را گرامی می دارم و به خانواده آنان و به بازماندگان قربانیان سوانح طبیعی تسلیت می گویم.

اکنون که با تحویل سال و روز خجسته نوروز به استقبال  بهار می رویم، درخواست می کنم که به یاری هم وطنانی كه در این لحظات به كمكهای ما نیاز دارند، به ویژه كودكان و نوجوانان بی سرپرست بشتابید.

زندانیان سیاسی و عقیدتی و خانواده شهدا و زندانیان سیاسی را تنها نگذاریم و خود را شریک دردها و رنجهای آنان کنیم.

فعالان سازمان چریکهای فدایی خلق ایران را فرا می خوانم که همچون چند ماه گذشته به یاری مردم زلزله زده ادامه دهند.

با آرزوی رسیدن بهار آزادی دستانتان را به گرمی می فشارم.

شاد و سرفراز باشید

مهدی سامع

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

 

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول