پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۴۰۳

هم وطنانم، زنان و مردانِ ایران زمین

عید باستانی نوروز، جشن بهار و آغاز سال ۱۴۰۳ را از جانب خود و رفقای سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به مردم ایران و مردم کشورهایی که نوروز را گرامی می دارند، شادباش می گویم. هر روزتان نوروز و نورزتان پیروزباد.

برایتان سلامتی، شادابی، سرزندگی، سرسبزی، سرافرازی، صلح و آزادی آرزو می كنم. جنیش بهار، جشن بالندگی، شکوفایی و رستاخیز طبیعت بر شما خجسته باد.

زمستان سپری شد و نسیم بهاری پس از گذر از جنبش پُرشگوه آتش در شب چهارشنبه سوری و گردهمآییها در آخرین پنجشنبه سال در مزار شهیدان، مژده نوشدن سپهر سیاسی ایران را می دهد. همراه با شما در لحظه تحویل سال جدید آرزو می كنم كه سال ۱۴۰3، سال فرا رسیدن بهار آزادی، سال رهایی زنان و مردان كشورمان از چنگال نظام اهریمنی ولایت فقیه، سالی سرشار از عشق و دوستی و بدون هر گونه ستم و تبعیض جنسیتی، مذهبی و ملی برای مردم ایران، سال تحقق عدالت، دمكراسی و استقرار یك نظام غیر دینی و سال دگرگونیهای ژرف در حیات اجتماعی مردم ایران باشد.

کمک می گیرم از مولانا که سرود: «در این خاک در این خاک در این مزرعه پاک/ به جز مهر به جز عشق دگر تخم نکاریم».

هموطنان

مردم ایران در سال گذشته به اشکال مختلف خشم و نفرت خود را از خلافت خامنه ای نشان دادند و مزدوران این خلافت ضد ایرانی و ضد مردمی با سرکوب و صدور تروریسم و بنیادگرایی به جنگ با مردم ایران ادامه دادند. جدال بین نور و ظلمت، آزادی و ارتجاع در سال گذشته هر لحظه شدت و حدت گرفت و فریاد زندگی انسانی حق مسلم ماست و تحریم گسترده شعبدهِ موسوم به انتخابات و هزاران حرکت اعتراضی نیروهای کار نشان دهنده مبارزه و مقاومت مردم ایران و تجلی اراده مردم برای دستیابی به بهار آزادیست.

نام و یاد زنان و مردانی که در سال گذشته برای رهایی به کاروان شهیدان سرافراز صلح و آزادی پیوستند را گرامی می داریم.

ادای احترام می کنم به خانواده شهیدان و ستایش می کنم از مقاومت زندانیان سیاسی که زیر شدید ترین شکنجه ها مقاومت می کنند.

با تحویل سال و روز خجسته نوروز به استقبال بهار می رویم و با آروزی رسیدن بهار آزادی دست در دست هم دیو جهل و سیاهی را با نور تابان خورشید به بند می کشیم.

سخنانم را با جمله پُرمعنای جاوید نام آرمیتا گراوند که گفت: «حتی تاریک ‌ترین شب نیز پایان خواهد یافت و خورشید خواهد درخشید»، پایان می دهم.


سلامت و پیروز باشید

مهدی سامع

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۳

 

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول